Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Klasiskās starptautiskās ekonomiskās teorijas skolas aizsākums un attīstība

     Evaluated!

    Research Papers15 Economics

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,72 (16%)
Discounted price*:
3,77
Purchase
Add to Wish List
ID number:293599
Author:
Evaluation:
Published: 30.04.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Used
Extract

Tirdzniecība ir vissenākais saimniecisko attiecību elements. Tās galvenais mērķis ir atsevišķu indivīdu un sabiedrības vajadzību apmierināšana ierobežotu resursu apstākļos. Jau Antīkajā laikmetā cilvēki sāka saprast, ka ar viņu apdzīvotajā teritorijā esošajiem resursiem ir par maz, lai varētu pilnībā nodrošināt iedzīvotāju vajadzību izpildi. Tas bija pirmsākums preču apmaiņai starp dažādiem reģioniem, un, runājot globālā mērogā, tika radīti aizmetņi starptautiskās tirdzniecības, kas ir galvenā starptautisko ekonomisko attiecību sastāvdaļa, attīstībai. Sākotnēji gan šo funkciju īstenoja atsevišķi indivīdi, tirgojot greznumlietas un vergus. Sākot ar viduslaikiem (10. – 15.gs.) starptautiskajā tirdzniecībā iesaistījās arī pilsētas un pilsētu apvienības. Lielie Ģeogrāfiskie atklājumi (15. – 16.gs.) sekmēja atsevišķu valstu iesaistīšanos starptautiskajā tirdzniecībā. Tieši šis laiks iezīmē arī pirmo starptautiskās tirdzniecības teoriju rašanos, kas mēģināja izstrādāt un pamatot starptautiskās maiņas lietderību un izdevīgumu [1,31]. Darba autori turpmākajās lappusēs aplūkos klasiskās starptautiskās ekonomiskās skolas aizsākumu un attīstību, analizējot teorijas, kas būtiski ietekmēja turpmāko starptautiskās ekonomisko attiecību domas veidošanos un ir pamats dažādām mūsdienu teorijām par starptautisko tirdzniecību.
Merkantilisms nekādā ziņā nav klasiskās ekonomiskās teorijas sastāvdaļa, taču, lai būtu labāk izprotama klasiskās teorijas skolas veidošanās, jāpalūkojas pāris soļus attālākā pagātnē, kur aizsākās starptautiskās ekonomiskās domas attīstība.
Laika posmā no 15.gs. – 18.gs. Eiropā savu viedokli, kā nodrošināt un palielināt valsts bagātību popularizēja dažādi ekonomisti, domātāji, kurus vienā vārdā ekonomikas zinātne ir nosaukusi par merkantilistiem. Merkantilisma teorija balstījās uz ideju, ka valstij bagātību un stabilus ienākumus nodrošinās pozitīva ārējās tirdzniecības bilance. Lai to panāktu tika izvirzīts šādi priekšnosacījumi - valsts eksportam jābūt lielākam par importu, t.i., ārzemēs jāpārdod vairāk nekā jāiepērk no tām; valstij nepieciešams uzkrāt dārgmetālus – zeltu un sudrabu, jo tā ir patiesā valsts bagātība. Dārgmetālu varēja iegūt, izmantojot to kā maksāšanas līdzekli par eksportētajām precēm.
Merkantilisti lika valdībai iejaukties ārējā tirdzniecībā, ierosinot ieviest kvotas, tarifus ar nolūku aizsargāt valsts tirdzniecības pozīcijas.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,10 €
Work pack Nr. 1139451
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register