Pēdējā laikā masu saziņas līdzekļos arvien biežāk tiek atspoguļota tēma „klimata izmaiņas”. Neapšaubāmi, tas ir tādēļ, ka tā ir viena no vissvarīgākajām vides problēmām. Gaisa, ūdens un sauszemes sistēmas vienmēr ir pastāvējušas dinamiskā līdzsvarā. Pētījumi pagātnē rāda, ka arī tad ir bijuši mainīgi globālās sasilšanas un globālā aukstuma periodi. Klimata pārmaiņas bijušas gan straujākas, gan lēnākas, taču vienmēr saistītas ar dabā notiekošajiem procesiem.
Sabiedrībā izskan viedokļi par globālo ekoloģisko krīzi, kurai ir vispārcilvēciski cēloņi. Tos rada principā neierobežotās sabiedrības iespējas zinātnisko tehniskā progresa gaitā pārveidot dabu, ar dažādiem paņēmieniem iekļaijot to sabiedrības esamībā [5].
Dabas un sabiedrības pretrunas nav nepārvaramas. Tās tiek risinātas līdz ar sociālo progresu. Taču darbība, kas veicama, lai likvidētu ekoloģiskās krīzes draudus, ir grandioza un sarežģīta, tā prasa pamatīgu sadarbību globālā mērogā, politiski saskaņotu, zinātniski pamatotu un morāli atbildīgu rīcību [2].
Apstākļos, kad radies vesels dabas un sabiedrības mijiedarbības problēmu kopums, īpaša nozīme ir mēģinājumiem aptvert visu šo problemātiku kopumā.…