Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:235994
 
Evaluation:
Published: 02.11.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Saskarsme, komunikācija, to teorētiskais aspekts    4
3.  Komunikācijas psiholoģiskās barjeras un to veidi    5
3.1.  Lingvistiskā barjera    5
3.2.  Loģiskā barjera    7
3.3.  Ignorances barjera    9
4.  B.Poršņeva komunikatīvās barjeras    10
5.  Kopsavilkums    11
6.  Literatūras saraksts    13
Extract

Visi cilvēka darbošanās veidi notiek saskarsmes kontekstā. Saskarsme
ir reālā ,aktuālā garīgās dzīves pastāvēšanas forma. Lielākā daļa zinātnieku domā, ka cilvēkam ir iedzimta, instinktīva tieksme un spēja uz labvēlīgu saskarsmi. A. Diprē to sauc par „simpātiju jūtām”, E. Fromms par „vajadzību pēc cilvēciskiem sakariem”. Cilvēks ir izaudzis no pirmatnējā bara, tāpēc cilvēks jau pēc savas dabas ir sabiedriska, kolektīviska būtne, kam ir nepieciešami kontakti ar sev līdzīgiem . Tas ir tāpēc, ka galvenās savas sociālās vajadzības cilvēks var apmierināt tikai kontaktējoties ar citiem cilvēkiem. Saskarsmes kvalitāte un attiecības, kas veidojas saskarsmes procesā, būtiski ietekmē cilvēku dzīvi, pašsajūtu un darba spējas. Un tomēr cilvēks ir iekārtots tā, ka pat nalabvēlīga saskarsme viņam ir vēlamāka par pilnīgu izolētību. [2; 9-10]
Jebkurā cilvēku saskarsmē vienmēr var izdalīt trīs sastāvdaļas, sociālo percepciju, komunikāciju – apmaiņu ar informāciju un interakciju.[2; 12]
No šīm trīs sastāvdaļām izdalīsim vienu, kas mums saskarsmes procesā maldīgi šķiet pati galvenā un noteicošā – komunikāciju, t.i. informācijas apmaiņas procesu starp partneriem. Tomēr jāatzīmē, ka visi trīs iepriekšminētie saskarsmes komponenti veido veselumu, reālo kontaktu sistēmu, tie mijiedarbojas un nav atdalāmi viens no otra.
Saskarsmes procesā cilvēki apmainās ar idejām, faktiem, uzskatiem, jūtām, noskaņojumiem. Komunikācijas laikā informācija tiek ne tikai nodota, bet arī radīta, precizēta, attīstīta. Komunikācijas procesā partneri cenšas realizēt savus mērķus, vajadzības un intereses, savstarpēji ietekmējot viens otru.
Savā referātā, atbilstoši tēmai, pievērsīšos komunikācijai un tieši
jautājumam par to, kas ir tas, kas ne vienmēr saskarsmi ar partneri dara efektīvu – komunikācijas psiholoģiskajām barjerām.
Lai runātu par komunikāciju, jānoskaidro tās vieta cilvēka dzīvē, cilvēku savstarpējās attiecībās un ikdienas norisēs.
Katram cilvēkam, tāpat kā gaiss, ūdens un barība, ir vajadzīgas attiecības ar citiem cilvēkiem. Cilvēks jau piedzimst ar saskarsmes spēju un savas dzīves laikā to attīsta un pilnveido.
Katrs cilvēks saskarsmes pieredzes rezultātā ir pamanījis, ka ir cilvēki, ar kuriem kontakts veidojas ļoti viegli un saskarsme izdodas, bet ir cilvēki, kas mūs nesaprot vai negrib saprast, pārprot, savādāk interpretē mūsu vārdus vai vienkārši nevēlas mūs uzklausīt. Saskarsme ir ietekme, bet daudzi no mums nebūt nevēlas tikt ietekmēti. Tādēļ saskarsmē, visbiežāk, ja komunikācijas partneris ir nepazīstams vai neuzticams, rodas saskarsmes problēmas.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1189537
Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register