Konflikti cilvēku starpā ir notikuši visas cilvēces vēstures garumā. Ja tā padomā, cik daudz ļauna ir nācis no tiem, ne jau tāpēc, ka konflikts pats par sevi būtu kas slikts, bet gan tāpēc, ka tajos iesaistītās personas nav spējušas civilizētā ceļā tās atrisināt. Vienmēr kāds ir gribējis to, kas pieder citam, kāds ir vēlējies citiem uzspiest savu viedokli, uzskatus par dzīvi vai vēl kaut ko.
Ikvienam no mums savā dzīvē ar kādu ir bijis konflikts. Konflikti ir neatņemama cilvēku dzīves sastāvdaļa, tomēr tiem nevajadzētu kļūt par to dzīves daļu, kuru mēs atceramies ar skumjām, sāpēm vai pat naidu. Nereti konflikti mēdz mūs sāpināt, jo mēs parasti tajos iesaistāmies, lai cīnītos par kaut ko sev svarīgu.
Tomēr konflikti palīdz mums attīstīties- palīdz kaut ko mainīt sevī un arī apkārtējos, tie sniedz mums dzīves pieredzi, un, ja mēs esam gudri, mēs no tiem mācamies.
Cilvēki ir ļoti atšķirīgi- katrs ar savu pieredzi, domām, uzskatiem, katrs ar saviem mērķiem, vajadzībām, vērtībām un dzīvesveidu. Tieši šīs atšķirības starp cilvēkiem ir tās, kas izsauc konfliktus.
Es šajā darbā centos rast atbildes uz dažādiem jautājumiem saistībā ar konfliktu- kas tas ir, kā veidojas konflikts, no kā tas sastāv un kādas ir tā risināšanas iespējas.…