Mūsdienās cilvēkam ik dienas nākas sastapties ar situācijām, kad ir jāizdara kāda izvēle, jātiekas un jābūt saskarē ar ļoti daudziem cilvēkiem – pat nav nozīmes, cik viņi ir vai nav tuvi. Cilvēks mūsdienās ir ļoti saspringts un apkārt ir redzami ļoti daudzi konflikti un strīdi. Katram no mums ir gadījies iesaistīties konfliktā, kas ir savstarpējo attiecību un dzīves organiska sastāvdaļa. Ar konfliktiem mēs sastopamies ik uz soļa – mājās, darbā, uz ielas. Strīds ar vecākiem, ar savu labāko draugu vai draudzeni, domstarpības ar kolēģiem, situācija, kad „kāds vienkārši ne tā paskatās uz otru cilvēku”, tad atskan dažādi apvainojumi, nākas teikt un arī dzirdēt vārdus un lietas, kas aizvaino. Cilvēki ir ļoti dažādi – katram savas prioritātes, gaume, uzskati un mērķi. Tāpēc ir pilnīgi neiespējami izvairīties no konfliktiem.
Konfliktoloģija – mācība par konfliktiem un to risināšanu.
Izpētot literatūras avotus, uzzinām, ka jēdzienu “konflikts” definē dažādi:
Konflikts – pretēju interešu, viedokļu, pozīciju un mērķu sadursme.
Konflikts – pretēju, savstarpēji nesavienojumu tendenču sadursme cilvēka apziņā, personu vai grupu attiecībās, kas saistīta ar asi izteiktiem negatīviem emocionālajiem pārdzīvojumiem.
Šis patstāvīgais darbs būs par konfliktiem, par to, kā tie rodas, kā iedalās un – kā tos atrisināt. Svarīgi apzināties, ka konflikts pastāv un mēģināt to atrisināt – izvēloties kādu no uzvedības taktikām, kuras apskatītas referāta gaitā. …