Konflikts – pretēju interešu, uzskatu un vēlmju sadursme, saskaņas trūkums starp divām vai vairākām pusēm (personām vai grupām). (Мексон М., Альберт М., Хедоури Ф., 1995: 517)
Pastāv viedoklis, ka pilnībā izvairīties no konfliktiem organizācijā nav iespējams un nav arī vēlams. Organizācijas vadībai ir nepieciešams izrādīt aktivitāti, jāplāno un jāievieš jauninājumi, kā arī attiecīgi jāreaģē uz izmaiņām iekšējā vidē. Konflikti mēdz būt dažādi, tomēr tiem var saskatīt kopīgas iezīmes, piemēram, izjaukt pastāvošo kārtību, meklēt jaunus patiesības kritērijus, izvirzīt jaunas savstarpējo attiecību normas un pieprasīt to atzīšanu. Jebkura konflikta pamatā ir situācija, kas rodas, ja pusēm ir pretrunīgi viedokļi kādā jautājumā, pretēji mērķi, atšķirīga līdzekļu izvēle to sasniegšanai un, ja oponentu intereses un vēlmes nesakrīt. (Мексон М., Альберт М., Хедоури Ф., 1995)
Cilvēcisko attiecību skolas piekritēji uzskatīja, ka no sadursmēm var izvairīties un ir jāizvairās. Viņi atzina, ka iespējamas pretrunas starp atsevišķu personu mērķiem un organizācijas mērķiem, tomēr konflikts ir organizācijas neefektīvas darbības vai sliktas vadīšanas rezultāts. …