Netiek apmierinātas cilvēka pamatvajadzības – cilvēks var rīkoties neievērojot normas un noteikumus, ja viņam trūkst primārās nepieciešamības lietas – barība, ūdens, gaiss, apģērbs, pajumte, drošība, piederības sajūta.
Ja cilvēkiem ir dažādi uzskati, domas par vienu jautājumu – cilvēku viedokļi mēdz atšķirties gan vienkāršās, gan sarežģītās lietās. Tā, piemēram, klasē ir 28 cilvēki un apmēram katram otrajam ir ideja par to, kāds būtu jāveido skolas Ziemassvētku egles priekšnesums. Šādā situācijā, saprotams, rodas konflikts.
Ja cilvēkiem ir atšķirīgas vērtības – atšķirīga vērtību orientācija mēdz būt gan viena vecuma un tautības, gan dažāda vecuma un tautību cilvēkiem. Tā piemēram, vienam ir nepārvarama vēlme aiziet uz McDonald un lielā daudzumā saēsties hamburgerus, turpretī, otram hamburgeru pārdošana ir tikai iztikas avots.
Ja cilvēkiem ir atšķirīgas intereses – kā piemēru šeit var minēt, piemēram, divas draudzenes, kas nevar izlemt, uz kuru naktsklubu, lai dodas, savukārt viņu vecāki šādu došanos ārpus mājas vispār neatbalsta, jo vēlas, lai meitenes paliek mājās un uzkopj māju, kā arī paveic citus sakrājušos mājas darbus.
Ja atšķiras pieejamība resursiem – ne visi cilvēki materiāli ir nodrošināti vienādi, cilvēki var būt gan talantīgi, gan neapdāvināti, garīgi bagāti vai arī, gluži pretēji, – primitīvi.…