Saskarsme-galvenā cilvēka esamības forma. Saskarsmes kultūra- neatņemama cilvēces un katras tautas garīgās kultūras sastāvdaļa. Visi cilvēka darbošanās veidi notiek saskarsmes kontekstā. Saskarsme ir reālā, aktuālā garīgās dzīves pastāvēšanas forma. Kompetenta, labvēlīga saskarsme-patiesi, ir vienīgā, īstenā cilvēku dzīves greznība.
Jāatzīmē , ka sabiedriskā dzīve nav iespējama bez konfliktiem. Var tikai fantazēt par pilnīgu harmoniju un visu cilvēku interešu maksimālu saskaņošanu. No senās vēstures mēs zinām, kādiem līdzekļiem to var panākt un kas no tā iznāk.
Mūsdienu konfliktaloģija māca, ko citu, raudzīties uz konfliktiem kā uz normālu un neizbēgamu parādību. Tas nozīmē mācīties dzīvot šajā sarežģītajā sabiedrībā, nenoliedzot nevienas grupas intereses un nestādot savas grupas intereses pāri citām.
Domāt nevis par konfliktu likvidēšanu ( tas, vienalga nav iespējami-iedzītas dziļumā, pretējas intereses, ilgi apslāpētas, reizi izlauzīsies uz āru), bet par spriedzes mazināšanu, par konfliktu mīkstināšanu un kompromisa meklēšanu.
Darba mērķis : iepazīties ar konflikta risināšanas metodēm.…