Referāta ietvaros neka jauna nav, tas tik paspēlē jau zināmo.
Referāts atspoguļo kredītu funkcijas, lomas, nozīmi, ilgumu. avotus, priekšnoteikumus, formas, pamatprincipu un tā nepieciešamību.
Kas tas ir kredīts?
Ko viņš dod, vai kā viņš ietekmē uz ekonomiku?
Kas un kādu kredītu var izsniegt?
Ar kādiem nosacījumiem?
Kas ir uzkrājumi nedrošiem kredītiem?
Referātā tika arī apskatītas naudas piedāvājuma pieprasījuma sakarība, naudas procenta likmju sakarība, naudas piedāvājums, naudas pieprasījums, Centrālā Banka un tās funkcijas, Refinansēšanas kredītu likmes mainīšana, naudas politika.
Tas tika apskatīts lai lasītājs labāk izprastu ko nozīmē kredīts viņa loma visā ekonomikas struktūrā.
Referāts tika sagatavots izmantojot:
V. Bikses grāmatu “Makroekonomika”;
V. Dreimaņa pieraksti.
Kas ir kredīts?
Kā parāda bilances dati, Latvijas komercbankas vel arvien nelabprāt nodarbojas ar tautsaimniecības kreditēšanu, bet gan piesaistītos līdzekļus iegulda dažādu valstu vērtspapīros. Protams, ekonomikā tā ir nelabvēlīga tendence. Turpmāk apskatīsim jautājumu par kredīta būtību un tā formām.
Kas ir kredīts? Termins "kredīts" ir aizgūts no latīņu valodas vārda (credit) un nozīmē aizdevumu, parādu. Kredīts ir naudas vai preču aizdevums, kas jāatmaksā ar noteiktu procentu. Mūsdienu tirgus ekonomika nav iedomājama bez plašām kredītattiecībām. Pateicoties tām, pirmkārt, rodas labvēlīgas iespējas kapitāla pārplūdei no mazāk ienesīgām ekonomikas nozarēm uz ienesīgākām; otrkārt, tās paātrina preču realizāciju; treškārt, samazina ar naudas apgrozību saistītās izmaksas; ceturtkārt, sekmē kapitāla uzkrāšanu.
Tā kā kredīta attiecības nozīmē naudas aizdošanu, tad šajās attiecībās stājas vienmēr divas puses: aizdevēļs jeb kreditors un aizņēmējs jeb debitors.…