Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:736129
 
Author:
Evaluation:
Published: 23.04.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Extract

Piedzimstot mums neizbēgami jāiziet cauri vairākām attīstības fāzēm. Tās ir piedzimšana, agrīnā bērnība, skolas laiks un pubertāte, profesijas izvēle un ģimenes dibināšana un ar to saistītās šķiršanās no vecākiem. Pēc tam nāk slimības, vētraina jaunība, vecums, nāve. Lai gan šīs fāzes visiem labi zināmas jau iepriekš, bieži vien pārejas laikā uz nākamo fāzi jāpārdzīvo krīze, jo mums jāatsakās no kaut kā labi zināma, lai varētu iegūt ko jaunu, šobrīd ļoti nepieciešamu. Mums jāpārkāpj robeža, kas līdz šim garantēja mums drošību, bet vienlaikus traucēja arī virzīties tālāk.
Tomēr krīze, kuru mēs bieži vien pārdzīvojam šādos gadījumos, nav neizbēgama. Krīze rodas tad, ja es liedzu sev spert kādu nepieciešamu soli un tādejādi nedzīvoju saskaņā ar pašreizējo realitāti. Krīzes laikā tiek pārbaudīts, kā esmu atkarīgs no vecā, un notiek atbrīvošanās no tā pārliecībā, ka būs aizvien labāk. Tam vienmēr nav jābūt patīkamam, bet noteikti pareizākam.
Krīzes, kas jāpārdzīvo, pārejot no viena dzīves posma uz nākamo, ir tikpat dauzdveidīgas kā pati dzīve. un tomēr mēs varētu norādīt septiņus krīžu pamatveidus:
-attīstības krīzes;
-attiecību krīzes;
-dvēseles krīzes;
-zaudējumu krīzes;
-apziņas krīzes;
-spirituālās krīzes;
-morāli ētiskās krīzes.

Jebkurā brīdī cilvēkam var sākties krīze, jo katrs acumirklis prasa no cilvēka kaut ko jaunu un vienlaikus arī atteikšanos no kaut kā veca. Jebkuras krīzes gadījumā runa ir par attīstību, un , kamēr cilvēks sevi attīsta, mainās arī cilvēka attieksme pret notiekošo, jo pretējā gadījumā arī tā noveco. Ja cilvēks liedz darīt kaut ko vajadzīgu un nepieciešamu attiecīgajā brīdī, sākas dažādasdvēseliskas krīzes, kas atkal ir tikai iekšējo pretrunu atspoguļojums. Galu galā vecajam jāzaudē, lai uzvarētu jaunais, un tādejādi cilvēks pastāvīgi pārdzīvo zaudējuma rūgtumu. Tomēr šis zaudējums tuvina dzīves izpratne.
Grūtības, kas var rasties, patiesībā nav nekādas grūtības, jo grūtuma pakāpi nosaka tikai mana attieksme. Katra situācija ir vienīgi un tikai situācija. Tā nav ne viegla , ne smaga, un pirmās emocijas rodas tikai tad , kad šo situāciju saistu ar savām izjūtām-akceptēšanu vai noraidīšanu. Situācija no tā nemainās, tā paliek tāda, kāda tā bijusi. Krīze rodas gadījumā, ja es nevēlos pieņemt jauno, ja baidos no pārmaiņām, lai gan visa dzīve ir pārmaiņas. Viss plūst, viss mainās. Tomēr vecais cilvēkos rada drošības un aizsargātības sajūtu, ko jaunais gatavojas atņemt.(1;32)

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1333027
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register