Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:465782
 
Evaluation:
Published: 05.01.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Not used
Extract

Jau no seniem laikiem līdz pat mūsu dienām latviešu zemkopis audzē sen pazīstamus kultūraugus, kas apdziedāti arī mūsu tautas dziesmās. Kā viens no svarīgākajiem ir labība (kvieši, rudzi, auzas, mieži) un ar tās iegūšanu, apstrādāšanu un uzglabāšanu saistītiem darbiem.
Latviešu galvenā nodarbošanās feodālisma periodā bija zemkopība un lauksaimniecība. Sairstot pirmatnējai sabiedrībai, blakus līdumiem radās arī patstāvīgi tīrumi, kuru nozīme pieauga, sākot ar XI gs. Nākošie gadsimti zemkopības attīstībā iezīmējās ar papuvju sistēmas tālāku attīstību, kas XVI gs. noveda pie izveidotas trīslauku sistēmas.1 Līdz ar muižu izveidošanos XVI gs. tās uzsāka ražot lauksaimniecības produktus tirgus vajadzībām, turpretī zemnieku saimniecības ražoja vienīgi pašu iztikai un naturālo nodevu samaksai muižniekam. Ja neliela daļa zemnieku ražojuma nonāca tirgū, tad vienīgi, lai segtu pašu zemnieku saimniecībās visminimālākās vajadzības pēc ievedprecēm.
Kā zemnieku, tā muižu saimniecībās audzēja galvenokārt labību, pākšaugus, no tehniskajām kultūrām – linus un kaņepes. Ražas feodālisma periodā bija zemas un muižas tīrumos sasniedza 3.- 5. graudu; vēl niecīgākas tās bija zemnieku tīrumos. Daudz pūļu zemniekiem prasīja lopbarības sagādāšana ziemai. Slikto nekopto pļavu dēļ siena tikko pietika zirgiem, kuriem papildus izēdināja auzas ar miežu salmiem un pelavām. Govīm parasti deva salmus. Biežās neražas nenodrošināja pat šo lopbarību. Saprotams, ka lopkopības zemais līmenis, mēslojuma trūkums negatīvi ietekmēja zemkopības attīstību.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register