SECINĀJUMI
Apkopojot kursa darbā izklāstīto informāciju, izmantoto literatūru, pieejamos avotus, kuros tika sniegtas atziņas par LAPK 173. pantu, darba autore nonāca pie šādiem secinājumiem:
1. Visiem sabiedrības locekļiem ir tiesības un pienākumi, kurus ir jāievēro, jārealizē un ar tiem ir iespēja iepazīties ņemot vērā to tiesisko statusu un saturu, kuru ieņem konkrēts subjekts. Vecāku un bērnu tiesībām un pienākumiem, kas tika apskatīti šajā kursa darbā, ir ļoti liela nozīme gan vecāku, gan bērna dzīvē. Ņemot vērā, ka nelabvēlīgas var būt ļoti dažādas ģimenes: alkoholiķu, narkomānu, varmācīgas (emocionāli, psihiski, fiziski, seksuāli), reliģiski ekstrēmas un fundamentālistiskas, nelokāmi dogmatiskas. Par pamatu labvēlīgai ģimenei un ģimenes emocionālajai veselībai nav saistības ar materiālo stāvokli, vai ar kādu būtiski ieguvumu. Labvēlīgā ģimenē: par problēmām runā, līdz ar ko, tās risina un nākotnē pazūd. Ja katrs no minētajiem tiesību subjektiem apņemas pildīt gan tiesības, gan pienākumus, tad viņu starpā rodas saikne, labvēlīga mijiedarbība un veselīgas ģimenes emocionālās jūtas.
2. Pēc autores domām, LAPK 173. panta sastāva analīzes gaitā, visaptverošākā definīcija, kas nosaka vecāku pienākumus pret bērniem: “Rūpes par bērnu nozīmē viņa aprūpi, uzraudzību un tiesības noteikt viņa dzīvesvietu. Bērna aprūpe nozīmē viņa uzturēšanu, t.i., ēdiena, apģērba, mājokļa un veselības aprūpes nodrošināšanu, bērna kopšanu un viņa izglītošanu un audzināšanu (garīgās un fiziskās attīstības nodrošināšana, pēc iespējas ievērojot viņa individualitāti, spējas un intereses un sagatavojot bērnu sabiedriski derīgam darbam). Rūpes par bērna mantu nozīmē gādību par bērna mantas uzturēšanu un izmantošanu tās saglabāšanai un vairošanai”, autores prāt, vecākiem ievērojot augstāk minēto definējumu, un nododot to arī saviem bērniem, nevajadzētu rasties konflikta situācijām, kas būtu/ir šī kursa darba pamatmērķa problemātika.
…