Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,71 (13%)
Discounted price*:
4,78
Purchase
Add to Wish List
ID number:772632
Evaluation:
Published: 12.01.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 15 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Literatūras apraksts    5
1.  Ekonomiskās attīstības cikliskais raksturs    6
2.  Ekonomiskais cikls    10
3.  Ekonomiskā krīze    14
3.1.  Ekonomiskās krīzes cēloņi    14
3.2.  Ekonomiskās krīzes izpausmes    16
3.3.  Ekonomiskās krīzes pārvarēšanas metodes    18
  „Jaunā Laika” pretinflāciju pasākumu programma    18
  Valdības pretinflāciju pasākumu programma    19
4.  Latvijas valdības ekonomiskās krīzes pārvarēšanas plāna analīze    20
5.  Latvijas ekonomiskās krīzes ietekme uz mājsaimniecību    22
6.  Optimistiskais un Pesimistiskais modelis    24
6.1.  Optimistiskais modelis    24
6.2.  Pesimistiskais modelis    26
  Secinājumi    29
  Izmantotā literatūra    31
  Anotācija    33
  Secinājumi    33
  Annotation    34
Extract

Secinājumi
Pildot darbu mēs stingri sekojām izvirzītajam mērķim un uzdevumiem, kas bija darba laikā jāveic un tagad varam apskatīt mūsu darba rezultātus. Mēs izpētījām literatūru un secinājām, ka par šo tēmu ir pieejams ļoti plašs klāsts materiālu, kas palīdzēja uzrakstīt darbu. Tādā veidā izpildot 1. un 2. izvirzīto uzdevumu.
Apkopojot laikrakstu materiālus un iepazīstoties ar Latvijas vadošo partiju un valdības viedokli par ekonomiskās krīzes pārvarēšanas iespējās varam konstatēt, ka Latvijas Republikā ir krīze, taču pārvarēšanas plāna valdībai joprojām nav, tas varētu liecināt, ka valdība šobrīd rīkojas bezatbildīgi un nepārdomāti. Darbā mēs uzzinātājām kā krīze izpaužas un kā to iespējams varētu pārvarēt, ja operatīvi darbotos valdība, valsts stāvokļa uzlabošanas labā.
Salīdzinot preču cenas patēriņu grozā un vienā no izplatītākajiem veikalu tīkliem „Rimi” varam secināt, ka cenas gandrīz neatšķiras, veikalā „Rimi” cenas pat ir nedaudz zemākas, taču ir daudz faktoru, kas varēja ietekmēt rezultātus.
Modelējot divas ģimenes, kas pēc cilvēku skaita, dzīvokļa lieluma, kā arī pēc ienākumiem ir vienādas, mēs konstatējām, ka ģimeņu budžets ir atkarīgs no izdevumiem. Secinājām, ka dažās ģimenēs pat krīzes laikā var rasties budžeta pārpalikuma, bet dažās valda deficīts.
Mēs uzskatam, ka valdības plāns par algu iesaldēšanu ir neapdomāts, tāpēc mēs piedāvājam šo procesu apstādināt, lai palīdzētu cilvēkiem krīzes laikā. Mūsu otrais priekšlikums ir mēģināt samazināt pamatbudžetu, līdz tai robežai, kad tajā vairs nevalda deficīts. Tādejādi visu sociālo budžetu patērēt paredzētajiem mērķiem, varētu pacelt pensijas un pabalstu vismaz līdz iztikas minimumam. Vēl viens priekšlikums no mūsu puses ir tāds, ka Finanšu ministrijā būtu jāstrādā tikai cilvēkiem ar ekonomisko izglītību, kas pārvalda prasmi rīkoties šajā nozarē. Tāpat būtu jāsamazina Saeimai algas, lai uz valdību ietu cilvēki, kas tiešām vēlētos palīdzēt valstij un izvestu Latviju no krīzes. Tāpēc būsim saprātīgi nākamajās vēlēšanās, kas, cerams, būs drīz!
Varētu secināt, ka visi seši uzdevumi, kuri tika izvirzīti darba sākumā ir paveikti. Tādejādi mēs izpildījām sava darba mērķi, kas paredzēja izpētīt Latvijas ekonomiskās krīzes iespējamo ietekmi uz mājsaimniecībām.
Hipotēze darba laikā tika pierādīta, gan teorētiskajā daļā, gan praktiskajā. To pierādījām gan modulējot divas ģimenes, ar dažādiem izdevumiem, gan teorētiskajā daļā, kur apskatījām krīzes izpausmes.
Mūsu darbu varētu izmantot Finanšu ministrija, lai saprastu savas darbības no malas, lai redzētu kļūdas un kritiku, jo neuzskatams, ka Finanšu ministrijai vienmēr ir taisnība. Tāpat mūsu darbu varētu izmantot ekonomikas stundās kā papildmateriālu runājot par ekonomikas cikliem un to attīstību. To varētu izmantot arī cilvēki, kuri interesējas par ekonomiku valstī, kā lasāmo vielu vai, kā papildliteratūru debatēs uz šo tēmu.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,76 €
Work pack Nr. 1236940
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Latvijas ekonomiskās krīzes iespējamā ietekme uz Latvijas mājsaimniecību”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/772632

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register