Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,99
You save:
0,45 (15%)
Discounted price*:
2,54
Purchase
Add to Wish List
ID number:774715
Evaluation:
Published: 27.07.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 17 units
References: Used
Extract

Farmācijas attīstībai ir būtiska nozīme cilvēku veselības atgūšanā un saglabāšanā, tāpēc šī tautsaimniecības nozare lielākā vai mazākā mērā interesē ikvienu cilvēku.
Neskatoties uz ārējo vienkāršību, jēdzieni „tirgus”, „pieprasījums” un „piedāvājums” atspoguļo sarežģītus ekonomiskus procesus un it īpaši tas attiecas uz farmācijas tirgu, kur pārdotie preparāti ir stipri iedarbīgas vielas un tos nepareizi lietojot patērētājam var rasties nelabvēlīgas sekas vai nāve[1].Piemēram ASV nepareiza zāļu lietošana ir kā sestais biežākais nāves cēlonis. Tāpēc visus pasaules farmācijas tirgus produktus iedala: recepšu un bezrecepšu medikamentos. Medikamenti vēl iedalās: brand (angl.) jeb oriģinālproduktos un generic (angl.), kas ir identiska oriģinālprodukta aktīvās vielas kopija ar tādu pašu iedarbības mehānismu organismā kā oriģinālprodukts, bet var atšķirties izskats, krāsa, iepakojums, palīgvielas.
Latvijas farmācijas nozarei ir senas un bagātas tradīcijas, kas saistītas ar zāļu ražošanu, aptieku attīstību, farmācijas kā zinātnes attīstību un kadru sagatavošanu. Farmaceitisko tirgu veido: zāļu ražotāji, lieltirgotāji, aptiekas, slimnīcas un gala patērētājs. Farmācijas nozares attīstību ietekmē: makroekonomiskie rādītāji (veselības aprūpes sistēmas rādītāji, demogrāfiskie rādītāji, patērētāju uzvedība, u.c.), to ietekmē valsts, katra farmaceitiskā uzņēmuma veiksmīga darbība tirgū, sadarbība ar valsts un pašvaldību institūcijām, uzņēmumu savstarpējā sadarbība, kā arī zinātniski pētnieciskais darbs u.t.t. Farmācijas nozares attīstību ietekmē arī notiekošie globalizācijas procesi. Par tuvāko globalizācijai līdzīgu ekonomikas piemēru var minēt ES, kaut arī tas vairāk ir lokalizācijas process.
Globalizācijas otra puse ir lokalizācija- reģionalizācija, aglomerācija un klasterizācija - un kā piemērs tam ir ES un NVS. Latvija no industrializācijas[8]viedokļa raugoties veido Eiropas industriālā klastera ziemeļaustrumu malu. Lielākais saimnieciskais klasteris Latvijā ir koncentrējies Rīgā, kur ir zemākas izmaksas

GLOBALIZĀCIJA KĀ MĪTS UN REALITĀTE

Pēdējā laikā plaši tiek apspriests globalizācijas process un tā ietekme uz Latvijas ekonomiku. Ar globalizāciju saprot sistemātisku nacionālo ekonomiku aizsargājošu barjeru samazināšanu, pakalpojumu un kapitāla plūsmām, kā rezultātā valstis sāk savā starpā asi konkurēt par iespējām preces saražot lētāk- atstājot nelabvēlīgas konsekvences uz dažādām ekonomiskām grupām. No otras puses, globalizācija izpaužas kā aizvien pieaugoša valstu atkarība. Globalizācija ir smags un ilgstošs process. Tiek spriests par pasaules valdīšanas radīšanu. Mūsu mērķis ir apzināties savu vietu un lomu šajā procesā. Globalizācijas procesiem[7] pēdējos laikos ir veltīti tūkstošiem pētījumu, monogrāfiju, publicistisku rakstu. Globalizācijas procesu veicina: inovācijas, tehniskais progress (īpaši transporta un komunikācijas), liberalizācija. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,47 €
Work pack Nr. 1192154
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Latvijas farmācijas nozares iespējas un problēmas globalizācijas ietekmē”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/774715

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register