Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,24 (12%)
Discounted price*:
1,75
Purchase
Add to Wish List
ID number:167414
Evaluation:
Published: 16.12.2008.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 1 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis    3
  Latvijas kultūrvēsturiskie apgabali    5
  Novadu nosaukumu izcelsme    7
  Latvijas iedzīvotāji    8
  Pielikums    10
  Izmantotā literatūra    11
Extract

Ievads

Šajā referātā īsumā tiks apskatītas tādas tēmas kā Latvijas ģeogrāfiskais raksturojums, kultūrvēsturiskie apgabali un Latvijas iedzīvotāji. Es izvēlējos tieši šīs tēmas, jo tajās ir dažāda informācija,ko vēl nezināju par Latviju un tās vēsturi. Manuprāt, šie Latvijas vēstures temati varētu būt aktuāli mūsdienu jaunieši vidū, jo šogad Latvija svin savu 90. gadadienu un iedzīvotāji pastiprināti pievērš uzmanību faktiem par Latvijas vēsturi, ko vēl nav zinājuši.

Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis

Latvija atrodas Eiropas ziemļos, Baltijas jūras austrumu piekrastē. Latvijas republika atrodas starp Lietuvu un Igauniju, pašā Baltijas sirdī. Austrumos tā robežojas ar Krieviju un Baltkrieviju. Līdz 1940. gadam Latvijas kopējās robežas garums bija 1895 km, no tiem 494 km bija jūras robeža. Tagad Latvijas sauszemes robeža ir ap 1300 km. Latvijas teritorija aizņem 64.6 tūkst. km2 , bet līdz 1944. gadam, kad Krievija sev patvarīgi pievienoja daļu no Abrenes apriņķa, tā aizņēma 65.8 tūkst. km2.
Eiropā ir apmēram 20 valstis, kas ir mazākas par Latviju, starp tām arī Dānija, Nīderlande, Šveice. No Baltijas valstīm mūsdienās par Latviju plašāka teritorija ir Lietuvai.
Latvijai ir divas neaizsalstošas ostas: Liepāja un Ventspils. Arī Rīgas osta ar ledlauža palīdzību sasniedzama pat bargā ziemā. Daugava sadala Latvijas teritoriju divās daļās. Šai upei un ostām vienmēr bijusi nozīmīga loma, lai uzturētu sakarus starp Austrumeiropu un Rietumeiropu. Daugavas garums Latvijas teritorijā ir aptuveni 357 km.
Sava ģeogrāfiskā stāvokļa dēļ mūsu zeme vienmēr bijusi lielo kaimiņu interešu sfērā, tāpēc latviešu nācijas valstiskums varēja izveidoties tikai 20. gs.
Mūsdienās Latvija ir neatkarīga un suverēna republika. 2004. gada 29. martā Latvija kļuva par NATO dalībvalsti, bet 2004. gada 1. maijā — par Eiropas Savienības dalībvalsti.
Latvijā ir 26 lauku rajoni, 486 pagasti un 77 pilsētas (2005.g.). No tām 7 ir republikas pilsētas – Rīga, Daugavpils, Liepāja, Jelgava, Ventspils, Rēzekne, Jūrmala – un 70 rajonu pilsētas. Divdesmit sešas pilsētas ir rajonu administratīvie centri.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1125176
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Latvijas ģeogrāfiskais raksturojums, kultūrvēsturiskie apgabali un iedzīvotāji”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/167414

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register