Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Latvijas Republikas nodokļu sistēmas atbilstība Eiropas Savienības nodokļu sistēmai

     Evaluated!

    Research Papers12 Economics

3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:843882
Author:
Evaluation:
Published: 17.01.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 53 units
References: Used
Extract

1995. gadā Latvijā nodokļu sistēmas reforma, jauno nodokļu likumu pieņemšana lielā mērā notika, pamatojoties uz ES principiem. 1995. gada 12. jūnijā Latvija ar ES dalībvalstīm noslēdza Eiropas līgumu par asociācijas izveidošanu starp Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm un Latvijas Republiku. Saskaņā ar šo līgumu Latvijai ir jānodrošina tās esošo un turpmāko likumdošanas aktu tuvināšana Eiropas Kopienas likumdošanai. Likumi ir tuvināti Rietumeiropas nodokļu likumu sistēmai. Tuvināšana nozīmē to, ka Latvijas likumdošanai jāatbilst ES likumdošanas prasībām. Saskaņā ar Eiropas asociācijas līgumu, Latvijas likumdošana pakāpeniski tiek tuvināta ES tiesību normām, ieviešot Latvijas likumos ES direktīvas un citus likumdošanas aktus.
Latvijas nodokļu likumu normu harmonizācija ar Eiropas Savienības direktīvu prasībām notiek kontekstā ar Latvijas integrācijas procesu Eiropas Savienībā.
Nākotnē ES nodokļu likmju politika paredz nodokļu likmes noteikt ilgākam laikam, lai nodrošinātu stabilu uzņēmējdarbības vidi. Grozījumi nodokļu likumos ir paredzēti tikai nodokļu sistēmas racionalizēšanai. Nodokļu likmes nav paredzēts palielināt, izņemot akcīzes nodokli.
Speciālajās ekonomiskajās zonās ir noteikti būtiski nodokļu atvieglojumi un tāpēc to skaits netiks palielināts, lai nepalielinātu konkurences apstākļu atšķirības.
Lielāka uzmanība jāpievērš nodokļu administrācijas darba uzlabošanai, lai novērsu izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, lai novērstu nodokļu parādus un ar nodokļiem saistītos konkurences izkropļojumus.
Latvijā, piemērojoties Eiropas Savienības prasībām, tiek likts uzsvars uz netiešo nodokļu likmju pakāpenisku saskaņošanu ar ES normām. Latvijā pievienotās vērtības nodoklis tiek piemērots atbilstoši Eiropas Savienības direktīvām. Lai gan Eiropas Savienības valstīs šā nodokļa vispārējā likme nedrīkst būt zemāka par 15%, daudzās valstīs
tā ir noteikta ievērojami augstāka.
Pievienotās vērtības nodoklis. Spēkā esošais likums "Par pievienotās vērtības nodokli" tika pieņemts 1995. gadā vispārējās nodokļu sistēmas reformas ietvaros
Pateicoties pēdējo gadu laikā veiktajiem likuma grozījumiem, ir panākta tā atbilstība galvenajām ES direktīvu prasībām, kas tiek izvirzītas pievienotās vērtības nodokļa sistēmai. Darbs pie ES direktīvu pārējo prasību ieviešanas turpinās. Tas ir galvenokārt koncentrēts uz ES prasībām neatbilstošu priekšnodokļa atskaitījumu ierobežojumu izslēgšanu, neatbilstošu nodokļa atbrīvojumu atcelšanu un priekšnodokļa atmaksas sistēmas ārvalstu juridiskajām personām ieviešanu.
Arī attiecībā uz naftas produktiem ES minimālās likmes kopumā jau ir sasniegtas (atsevišķām naftas produktu kategorijām tā pārsniedz ES noteikto minimālo likmi, atsevišķām - tā ir nedaudz zemāka). Nepieciešamā likmju korekcija tiks veikta saskaņā ar ES noteikto metodoloģiju pirms iestāšanās ES.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1185985
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register