Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:782913
Evaluation:
Published: 08.09.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  LATVIJAS UN SOMIJAS ATTIECĪBAS    4
2.  DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE    4
3.  LATVIJAS – SOMIJAS SADARBĪBAS PROGRAMMA    5
4.  EKONOMISKĀS ATTIECĪBAS    6
5.  IEKŠLIETAS UN TIESLIETAS    7
7.  KULTŪRA    8
8.  IZGLĪTĪBA    9
9.  NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES    10
10.  STARPVALSTU LĪGUMI    11
  SECINĀJUMI    12
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    13
  PIELIKUMI    14
Extract

Mūsu referāta tēma ir „ Latvijas- Somijas sadarbība”. Referātu par Latvijas- Somijas sadarbību izvēlējāmies rakstīt tāpēc, ka tieši Somija ir viena no teritoriāli vistuvākajām valstīm Latvijai. Un bija interesanti uzzināt, kādas attiecības valda Latvijas un Somijas starpā.
Referātā ir iekļauta informācija par diplomātisko attiecību vēsturi, Latvijas- Somijas attiecībām, ekonomiskajām attiecībām, Latvijas- Somijas sadarbības programmu, iekšlietām un tieslietām, vides aizsardzību, kultūru, nozīmīgākajām vizītēm, starpvalstu līgumiem, kā arī interesanta informācija par Somiju dažādos skaitļos.
Referāts sastāv no 10 nodaļām, kurās ietvertas Latvijas un Somijas attiecības un sadarbība dažādās jomās, un pielikuma, kurā ievietotas dažas tabulas ar interesantiem datiem par ekonomiku un citām nozarēm salīdzinot Latviju ar Somiju. 1. LATVIJAS UN SOMIJAS ATTIECĪBAS

Latvijas un Somijas attiecības ir balstītas uz savstarpēju ieinteresētību un atvērtību. Latvijas un Somijas sadarbība ir vērsta uz Latvijas integrāciju Eiropā, iekšējās drošības, suverenitātes un demokratizācijas veicināšanu, kā arī valsts pārvaldes sistēmas pilnveidošanu.
Latvijas un Somijas attiecības ir intensīvas. Politiskais dialogs valstu augstāko amatpersonu starpā ir regulārs. Izveidojusies cieša sadarbība Latvijas un Somijas parlamentāriešiem, it sevišķi Saeimas Eiropas lietu komisijai un Somijas parlamenta Lielajai komitejai (Grand Committee). Notiek veiksmīga praktiskā sadarbība starp abu valstu nozaru ministrijām, pašvaldībām, nevalstiskajām organizācijām. Somija ir viena no tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kura tās ģeopolitiskās situācijas un vēsturiskās pieredzes dēļ var vislabāk izprast Latvijas ārpolitikas un drošības politikas mērķi - panākt iespējami ātrāku Latvijas integrāciju ES. Somija atbalsta Baltijas valstu dalību ES, kas paplašinās drošības un stabilitātes telpu reģionā. To apliecina Somijas ES prezidentūras noslēgumā 1999. gada decembrī saņemtais uzaicinājums Latvijai sākt iestāšanās ES sarunas. Somija ir sniegusi un turpina sniegt nozīmīgu politisku un praktisku atbalstu Latvijas integrācijai ES. Laikā no 1992. gada līdz 2001. gadam Somija ir sniegusi Latvijai finansiālo palīdzību vairāk nekā 236 milj. FIM apmērā. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register