Secinājumi
1. Baltijas zemes Krievijai bija izdevīgas ar savu ģeogrāfisku izvietojumu, tolaik Krievijai nebija izejas pie Baltijas jūras un tas apgrūtināja tirdzniecību, ar Baltijas valstu teritoriju ieņemšanu Krievija ieguva pieeju ostu pilsētām.
2. Katrīna II veica valsts pārvaldes centralizācijas un unifikācijas politiku. Veikto reformu mērķis bija apvienot visu Krievijas impēriju vienotā valstī, tai skaitā arī Baltijas guberņas, kā arī izveidot vienoto iekšējo tirgu un ekonomisku sistēmu visai valstij.
3. Aizsākums Latvijas teritorijās nonākšanai Krievijas impērijas sastāvā bija Lielais Ziemeļu karš (1700—1721), kur pret Zviedriju karoja Krievija, Polija, un citas valstis. Krievijas galvenais mērķis bija iegūt teritorijas pie Baltijas jūras. Kara rezultātā Zviedrijai piederošās Latvijas teritorijas (Vidzeme) nonāca Krievijas pakļautībā.
4. Latgali Krievija ieguva 18.gadsimta vidū, Polijas dalīšanas laikā, kura notika 1772. gadā. Polija bija iekšēji nestabila un novājināta. 1793. gadā sekoja otrā dalīšana, bet 1795. gadā trešā dalīšana, kura rezultātā Polija pārstāja eksistēt. 1796. gadā Latgali pievienoja Vitebskas guberņai.
…