SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Izstrādājot darbu autore nonāca pie vairākiem secinājumiem par Latvijas tiesību vēsturisko attīstību:
1. “Latvijas Tautas Padomes politiskā platforma” kļuva par pirmo Latvijas Republikas konstitucionālo tiesību normatīvo aktu.
2. Latvijas Pagaidu valdības pieņemtais normatīvais akts “Pagaidu nolikums par Latvijas tiesām un tiesāšanas kārtību” kļuva par tieslietu resora un visu veida tiesu darbības stūrakmeni, par sava veida tieslietu resora Satversmi un pamatlikumu, uz kura bāzes tika radīti visi likumi.
3. Salīdzinot ar citām rietumvalstīm, Latvijā vairāki demokrātiskie likumi bija ļoti progresīvi, piemēram, sievietes balsstiesības ieguva jau 1919.gadā.
4. Kārļa Ulmaņa 1934.gada apvērsums pārtrauca konstitucionālo tiesību attīstību, taču privāto tiesību sfēra turpināja attīstīties.
5. PSRS okupācijas laikā Latvijas tiesību sistēma tika nomainīta ar padomju tiesībām, attiecinot uz Latvijas PSR Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskā Republikas kodeksus.
6. Kā visas pārejās postsociālistiskās valstis, arī Latvijā pēc neatkarības atgūšanas tika ieviestas plašas tiesību reformas, daļēji atgriežoties pie pirmās neatkarības likumiem un normām un transformējot sociālistisko tiesību iekārtu.
7. Latvijas tiesību attīstībā svarīgs posms ir normatīvo aktu pielīdzināšana ES likumiem.
8. Dažādo politisko iekārtu maiņu rezultātā, Latvijā tika traucēta tiesiskajām iekārtām raksturīgā ilgstošā kontinuitāte, kas nav ļāvis izveidoties stipram tiesisko ideju kodolam.
…