Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,76 (19%)
Discounted price*:
3,23
Purchase
Add to Wish List
ID number:134173
Evaluation:
Published: 22.06.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 16 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Latvijas ekonomiskā situācija kara sākumā    5
2.  Latvijas militārā gatavība karam ar PSRS    8
3.  Bāzu līgums ar PSRS    10
3.1.  Bāzu līguma pieņemšanas gaita    10
3.2.  Latvijas stratēģiskās cīņas iespējās pēc Bāzu līguma noslēgšanas    12
3.3.  Ziemas karš - vai Latvijas iespēja?    13
4.  Secinājumi    16
5.  Izmantotā literatūra    19
  Pielikums    20
Extract

Bet bija arī citi varianti, par piemēru var minēt Somiju, kas izvēlējās cīnīties un aizstāvēt savu brīvību, savukārt Latvija, kurai bija sava armija un cīnīties spējīgs karaspēks izvēlējās padoties. Tas notika tāpēc, ka Latvijas valdība ar K.Ulmani priekšgalā naivi ticēja PSRS labajiem nodomiem, kaut gan bez brīdinājuma iebrukums Polijā par to neliecināja. Tieši Latvijas valdības tuvredzība un nevēlēšanās ticēt tam, ko tā redz bija galvenais iemesls tik vieglai Latvijas pakļaušanai. Pat K.Ulmaņa pēdējā runa ir tam apliecinājums, laikā kad Latvijā bez brīdinājuma iebrauca padomju tanki mūsu „vadonis” vēl joprojām ticēja tam, ka viņš paliks savā vietā. Tāda militārā pasivitāte tika skaidrota ar to, ka Latvijai nav resursu, lai cīnītos pašai, bet gaidīt palīdzību no sabiedrotajiem ir bezjēdzīgi, manuprāt, zinot kāds ir Somijas piemērs, šādi vārdi vairāk liecina par Latvijas valdības gļēvumu mēģināt cīnīties. Es esmu pārliecināts, ka uz valdības uzsaukumu cīnīties un nepadoties atsauktos liela daļā Latvijas iedzīvotāju, jo ļoti daudziem bija dārga brīvība, pēc kuras tīkojām jau 700 gadu. Tā vietā izvēle krita par labu cerībai, ka atrodoties lāča ķetnās mēs paliksim dzīvi un neskarti. Kas gan varētu notikt, ja Latvija nenobītos un nolemtu tik viegli nepadoties, izvēloties cīņas scenāriju, varbūt tieši militārā cīņa pret PSRS kalpotu par Baltijas valstu saliedētības un vienotības faktoru, kuras tik ļoti trūka laikā, kad Padomju Savienība uzspieda sadarbības līgumu Baltijas valstīm, varbūt ar lieliem zaudējumiem un smagām cīņām Latvijai izdotos nosargāt dārgāko, kas ir katrai valstij – brīvību, tad arī mums būtu savas leģendas un iemesls lepoties ar savu vectēvu drošsirdību, līdzīgi kā tas ir somiem. Esmu sastapis latviešu tautības cilvēkus, kas atklāti saka, ka tiem ir kauns par mūsu tautas vēsturi, ka tajā nav nevienas slavas un drošsirdības lappuses, zaudēts karš tikai politiskajā ziņā ir zaudējums cilvēku apziņas tas ir slavas mirklis. Varbūt arī mūsdienu Latvijai trūkst tādu slavas mirkļu, tas varētu kardināli mainīt attieksmi pašiem pret sevi. Visi šie „varbūt” ir tikai spekulācijas par to kā būtu ja būtu, tomēr skaidri zinu, ka 1941. un 1949.gada deportācijas, Latvijas virsnieku apšaušana Litenē ir realitāte, kuras varēja arī nebūt.
Noslēgumā atgriežoties par darba nosaukuma par Latvijas un PSRS metaforu, kas abu šo valstu iespējamo cīnu salīdzina, kā cīņu starp Dāvidu un Goliātu, tad uzskatu, ka šis salīdzinājums ir aplams tāpēc, ka Latvijas Dāvids, atšķirībā no īstā vēstures personāža nobijās ne tik mest akmeni, bet pat izvilkt lingu. Latvijas karaspēkam, kurš bija gatavs karadarbībai tā arī nebija dota iespēja sevi apliecināt. Slota ir domāta, lai slaucītu, zāģis, lai zāģētu, bet armija un karaspēks, lai sargātu savu valsti. Manuprāt, Latvijas tauta tādā gadījumā izvēlētos daudz labprātāk karot un mirt cīnoties nekā mirt lopu vagonā ceļā uz Sibīriju. Mana izvēle nav Sibīrija...
Manuprāt, darba sākumā izvirzītos mērķus esmu sasniedzis un mēģinājis skaidrot notikumu gaitu, kā arī piedāvājis savu risinājumu, pieļauju, ka darbā esmu paudis pārāk daudz sava personīgā viedokļa, tomēr šī tēma mani ļoti ieinteresēja un stipri aizrāva, jo esmu daudz par to domājis brīvajā laikā. Tēma ir ļoti plaša un zinot kāda ir mūsdienu sabiedrības attieksme pret K.Ulmani, pretrunīga. Tieši tāpēc tā ir vēl interesantāka turpmākajiem pētījumiem, kurus šīs tēmas sakarā labprāt veiktu.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,66 €
Work pack Nr. 1316229
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Latvijas un PSRS attiecības pirms Latvijas inkorporācijas 1940.gadā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/134173

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register