Ievads.
Latvijas ekonomika kopš neatkarības atgūšanas 1991.gadā ir veikusi krasu augšupeju. No nesakārtotas komerciālās vides esam izauguši līdz Eiropas Savienībā un pasaulē atzīstamiem uzņēmumiem, kuri veiksmīgi ir ķepurojušies caur dažādajiem vējiem kopš 1992. gada un 1993.gada (tieši šajos gados ir vērojams liels ilgdzīvotāju uzņēmumu skaits[1.]). Tas pierāda tikai to, ka ar labu mērķtiecību un plāniem ir iespējams sasniegt augstus panākumus. Tomēr laiks iet uz priekšu un kopš 2004.gada, kad Latvija ir iestājusies Eiropas Savienībā, uzņēmējdarbība atkal bija uzņēmusi savus tempus, taču šoreiz bija sanācis arī „smagi piezemēties” [2.] lielākajā daļā nozaru (autotirdzniecība, nekustamie īpašumi), kas tikai pierāda, ka tomēr ne visi spēj kalt plānus uz pieciem un vairāk gadiem. Tāpēc esmu nolēmis prognozēt uzņēmējdarbības vides attīstību tuvākajiem 5 gadiem.
Nu jau varam droši teikt, ka ir pagājis pirmais smagais gads uzņēmējdarbībā, jo augšupeja ekonomikā ir apstājusies un ir jāseko valsts izsludinātajam taupības režimam [3.]. Pēc diezgan straujas attistības uznēmējdarbibā kopš 2004.gada ir sācies pilnigi normals [4.] posms - lejupslīde, kura var ievilkties, jo nu jau Latvijas ekonomika ir kā mazs globālās ekonomikas atzars un, manuprāt, tas ir diezgan jutīgs.
Mans uzdevums šajā darbā ir radīt prātā vīziju par ekonomikas un uzņēmējdarbības vides attīstību tuvāko 5 gadu laikā. Uzskatu, ka tas ir liels izaicinājums, jo tieši sajā laikā esmu nolēmis uzsākt savu privāto uzņēmējdarbību, tapēc darbā varētu būt diezgan optimistisks redzējums. Galu galā uzņemējam nav laiks žēloties par smago situāciju valstī un pasaulē, bet gan izmantot to pēc iespējas lietderīgak sev.
…