Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:995020
 
Author:
Evaluation:
Published: 22.05.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
1.  Lauksaimniecība Latvijā un tās rādītāji laika posmā no 1990.-2000.gadam   
1.1.  Lauksaimniecības nozaru daļa Latvijas iekšzemes kopproduktā   
1.2.  Lauksaimniecības nozaru daļas kopējā nodarbinātībā   
1.3.  Eko-efektivitāte lauksaimniecības nozarē   
1.4.  Atsevišķas nozares laika posmā no 1990.-2000.gadam   
2.  Lauksaimniecības attīstība pēdējos gados un tagad   
2.1.  2010.gadā augkopībā straujākais cenu pieaugums   
2.2.  Eksporta attīstība un tā izaugsme   
2.3.  Lauksaimniecības nozares nozīmīgums Latvijā   
2.4.  Lielākie lauksaimniecības uzņēmumi pēc neto apgrozījuma 2009. gadā   
3.  Lauksaimniecības ziņojums par 2010.gadu (2011.gads)   
3.1.  Situācija Latvijas lauksaimniecībā un laukos   
3.2.  Nacionālais atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai   
3.3.  Lauksaimniecības nozaru attīstība   
3.4.  Pārtika   
3.5.  Zivsaimniecība   
4.  Grāmatvedības peļņas aprēķināšana   
  Secinājumi   
Extract

3.3. Lauksaimniecības nozaru attīstība
2010.gadā pasaules tirgus industriālo piena produktu pieprasījums ļoti labvēlīgi ietekmēja piensaimniecības nozari, kā rezultātā palielinājās pieprasījums pēc piena izejvielas un piena ražotājiem radās iespēja attīstīt un paplašināt piena ražošanas saimniecības. Tāpat 2010.gadā bija vērojama tāda tendence, kā vidējo un lielo piena ražošanas saimniecību paplašināšanās, kā ari pieauga piegādes kvotas piegādātā piena apjomā. Liela nozīme piena lopkopības attīstībā ir govju izslaukuma rādītājiem. Vidējais izslaukums no pārraudzībā esošajām govīm katru gadu palielinās, līdz ar to varam secināt, ka ciltsdarba pasākumi piena lopkopības jomā norit veiksmīgi un šis iesāktais kurss, šajā nozarē, jāturpina.
Cūkkopības sektors 2010.gadā vērtējams kā mazāk veiksmīgs, taču pateicoties dzīvu cūku eksportam uz Krieviju, kā arī sivēnu eksportam uz Eiropas valstīm, tas spēja noturēties un saglabāt ražošanu. Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, cūkgaļas ražotājiem jābūt gataviem tirgus svārstībām, tādēļ cūku saimniecībās nepieciešams audzēt augstas kvalitātes vaislas cūkas, lai to pēcnācēji ātri nobarotos, izlietotu maz barības uz vienu produkcijas vienību un būtu ar liesu, pārstrādātāju prasībām atbilstošu kautķermeni. Līdz ar to ir jāturpina iesāktais darbs ciltsdarba jomā, lai panāktu cūku ražotspējas ģenētiskā potenciāla vēl labāku izmantošanu, kur svarīgākais ir pareiza šķirņu izvēle un to sakrustošana, produktivitātes kontrole, dzīvnieku cilts vērtības noteikšana un ātra selekcijā gūto sasniegumu ieviešana ražošanā.
Gaļas liellopu nozarē palielinoties gaļas šķirņu, liellopu un to krustojumu skaitam, tiek uzlabota gaļas kvalitāte, no kā veidojas labi priekšnosacījumi konkurencei ES tirgū. Gaļas liellopu skaits katru gadu palielinās un uzlabojas to produktivitātes rādītāji.
Aitkopības nozarē mērķtiecīga ciltsdarba rezultātā ir izdevies palielināt aitu māšu auglību, jēru ātraudzību un saglabāšanu, līdz ar to, ir jāturpina iesāktais darbs ciltsdarba jomā, lai nodrošinātu ar prasībām atbilstošu augstvērtīgu vaislas materiālu. Interese par aitkopības nozari turpina pieaugt, par ko liecina aitu skaita palielināšanās.
Pēdējo gadu laikā produktivitātes rādītāji kazu ganāmpulku izkopšanā ir nestabili, jo tie norit ļoti lēni, kā arī kazu izslaukumiem nav stabilas tendences palielināties. Kazu audzētājiem trūkst pietiekami kvalitatīvu vaislas āžu, un tas traucē sekmīgi izkopt ganāmpulkus. Lielāka uzmanība ir jāpievērš arī kazu ēdināšanas paradumiem.
Palielinoties pesticīdu lietošanai un monokultūru audzēšanai, kā arī pieaugot lauksaimnieciskās ražošanas apjomiem, samazinās biškopībai labvēlīgās teritorijas un iet bojā savvaļas apputeksnētāji, kas būtiski palielina biškopju pārraudzīto bišu saimju lomu ne tikai kultūraugu apputeksnēšanā, bet arī visas ekosistēmas dzīvotspējas uzturēšanā kopumā. Tomēr neraugoties uz biškopības nozares milzīgajiem apdraudējumiem, saglabājas arī tās attīstībai labvēlīgas iezīmes, piemēram, Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis ir labvēlīgs augstvērtīga medus iegūšanai, jo mērenā klimata zonas jaukto koku meži, kas mijas ar plašiem siliem, dabiskajām un palieņu pļavām, krūmājiem, purviem un virsājiem, ir lieliska nektāraugu mājvieta, un kā zināms nektāraugu daudzveidība ir galvenais priekšnosacījums ievāktā medus kvalitātei. Bez tam, īsajā ziedēšanas laikā nektārs izdalās koncentrētāks un bagātāks ar bioloģiski aktīvām vielām.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register