Nobeigums
Izpētot laulāto mantisko attiecību vēsturi, darba autore var secināt, ka parādījas skaidrība, ka šie likumi attīstījās un sasniedza saturu, kurš ir rakstīts Latvijas Republikas Civillikumā.
Svarīgi uzsvert, ka mūsdienās, gan sievietei, gan vīrietim ir vienādas tiesības un mantu, kas bija pirms un pēc laulības.
Studiju darba mērķis tika realizēts, tā kā ir izpildīti darba uzdevumi, ir noskaidrota laulāto mantisko attiecību vēsturiskā attīstība, gan izprastsi laulāto mantisko attiecību jēdzieni, gan analizēti laulāto likumisko un līgumisko aspekti, un noskaidrota atšķirības, priekšrocības starp laulāto mantas šķirtību un visas mantas kopību.
Darba autore vēlās izvēlēto tēmu popularizēt sabiedrībā un piedāvāt risinājumus normatīvo aktu pilnveidei laulāto mantisko attiecību regulējumā. Pēc autores domām pirms došanas laulībā, jaunlaulātajiem vajadzētu labāk izskaidrot likumisko un līgumisko mantisko attiecību nianses. Darbā ir konstatēts, ka problēmu pamatā ir trūkumi regulējošos normatīvajos aktos.
Tas nozīmē, ka ir jāveic normatīvo aktu pilnveide. Darbā ir rastas atbildes uz izvirzītajiem jautājumiem un izdarīti šādi secinājumi ar priekšlikumiem:
1. Vispārīgi aplūkojot vēsturisko aspektu laulāto mantiskajās attiecībās un mūsdienu regulējumu, ka šobrīd spēkā esošie Civillikuma 89.-110.panta noteikumi bija izstrādāti, pamatojoties uz Civillikuma noteikumiem 1937.gadā, minētas regulējuma sistēmas ir balstītas uz „mantas šķirtības” principu.
2. Laulāto mantisko attiecību tiesiskais regulējums ir aprakstīts Civillikuma Pirmā daļā Ģimenes tiesībās. Darba autore var secināt, ka dažas spēkā esošas normas ir nepilnīgas. Laulātie kopīgo mantu iegūst kopīgi (CL 89.p. 2.d.), pastāvot laulāto kopdzīvei un kopīgai saimniecībai. …