Tiesības noslēgt laulību ir katra cilvēka viena no pamattiesībām. Valsts deleģētās tiesības noslēgt laulību atspoguļo tiesību sistēmas demokrātisko garu, kas izpaužas cilvēktiesību ievērošanā. Tas norāda, ka valsts liberāli izturas pret cilvēka personisko dzīvi un ļauj pēc savas pārliecības izvēlēties laulības noslēgšanas veidu.
Laulības noslēgšana ir aktuāla, jo ar to saskaras gandrīz ikviens cilvēks. Laulības noslēgšana ir process, kas aizsāk ikvienas jaunas ģimenes eksistenci, tādēļ tam ir būtiska loma. Laulība tomēr ir ne tikai juridisks notikums, bet gan arī emocionāls notikums, tādēļ saderinātie bieži vien izvēlas noslēgt laulību baznīcā. Tas ir svarīgs personiskās dzīves notikums, kam ir būtiskas juridiskās sekas.
Darbā apskatīšu divus laulību noslēgšanas veidus: dzimtsarakstu nodaļā un baznīcā. Nodaļā par dzimtsarakstu nodaļām tiks izklāstītas visas juridiskās prasības un noteikumi, savukārt nodaļā par laulību noslēgšanu baznīcā būs norādītas visas papildus prasības. Kursa darbā apskatīšu laulību noslēgšanas kārtību dzimtsarakstu nodaļā un baznīcā. Apskatīšu, kāda ir saistība starp dzimtsarakstu nodaļu un baznīcu, kādas ir prasības dzimtsarakstu nodaļā un kādas papildprasības izvirza baznīca. Juridiskajā literatūrā un ģimenes tiesību komentāros nav apkopojoša informācija par laulāšanas papildnoteikumiem baznīcā. …