Dzīvē gadās visādi, tā ir piedzīvojumu un intrigu pilna. Viena no lietām, kas dzīvē rada problēmas ir laulības līgumi. Problēmas, kas rodas ap mantas dalīšanu vienkārši ir apgrūtinošas. Neizpratne par to, ko, lai patur sev un, ko, lai atdod savai bijušajai sievai vai vīram. Lai nebūtu šādu pārdzīvojumu, es iesaku noslēgt laulības līgumu noslēdzot laulības līgumu vai tās kopības laikā. Ja tas tiek izdarīts, šķiroties nerodas nekādas problēmas un izšķirties var bez strīdiem un ķildām.
Veidojot šo darbu, mans mērķis bija noskaidrot, vai laulības līgums ir pozitīvs, vai negatīvs un kādi ir tā plusi un mīnusi. Rezultātā, es vēršos ar domu, ka jebkurai ģimenei, kas grib slēgt laulību, ieteiktu noslēgt laulību līgumu. Tas ir liels plus pēc tam noslēgto laulību anulējot.
Mūsdienās daudz cilvēku ir pārliecinājušies par to, ka laulības sākumā vajadzēja noslēgt laulības līgumu un sadalīt mantu, savādāk, šķiroties, nonākot pie punkta, kad jādala manta, tad sākas visas ar to saistītās problēmas.
Turpinot jau aizsākto tēmu, sākšu ar to vispirms, kas tad ir laulība un vai jau to var nosaukt par līgumu, jo līguma būtība ir vienkārša – tas ir apsolījums un šī apsolījuma pieņemšana. Juridiskais jēdziens ”laulības līgums” ir saistīts ar mantiskajām attiecībām ģimenes tiesībās. Latvijas Republikas Civillikumā laulāto mantiskās attiecības ir regulētas, taču tajā pašā laikā likums paredz, ka laulātajiem ir iespējams pašiem vienoties par citiem nosacījumiem, un šie citi nosacījumi tad ir jānoformē laulības līgumā. Laulības līgums ir tikai dokumenta, kas nevar aizstāt laulāto mantiskās attiecības. Ko nozīmē risināt laulāto mantiskās attiecības ar likuma palīdzību, būs redzams tālāk apskatāmā piemērā.…