SECINĀJUMI
Darbs tika veiksmīgi izstrādāts. Grūtības sagādāja situācijas izdomāšana, taču ar visiem aprēķiniem un lēmuma koka veidošanu gāja veiksmīgi, bez aizķeršanās.
Lai palīdzētu uzņēmumam veiksmīgi paplašinātos un tas darbotos ar labākajiem ieņēmumiem, tika izveidots lēmumu pieņemšanas koks ar saistītām varbūtībām un definētām alternatīvām. Uzņēmums izvirzīja trīs piedāvājumus, izveidot ekskursijas uz Skandināvijas valstīm, uz Vidusjūras piekrastes valstīm vai uz Atlantijas okeāna piekrastes valstīm. Lai uzņēmums gūtu vislielāko peļņu, jāizvēlas alternatīva, kura prognozē vislielāko peļņu. Vecot aprēķinu, ieguvām rezultātus, kur vislielāko peļņu uzņēmuma nesīs Atlantijas okeāna piekrastes valstu ekskursijas - 9823,84 Ls. Skandināvijas valstīm ieņēmumi bija nedaudz mazāki - 7521,76 Ls, bet Vidusjūras piekrastes valstu ieņēmumi bija ļoti tuvu Atlantijas okeāna valstīm - 9790,2 Ls. Lai gan sākuma vērtības Atlantijas okeāna valstīm bija gandrīz uz pusi lielākas un izdevumi vairāk, tomēr izmantojot Baijesa teorēmu ieguvām šādus rezultātus. Atlantijas okeāna valstu ieņēmumi ar Vidusjūras valstu līdzīgie ieņēmumi, izskaidrojami ar varbūtību definēšanu.
Uzdevumā tika pielietota Excel papildprogramma TreePlan, ar kuras palīdzību tika izveidots lēmumu koks. Programmas lietošana nesagādāja nekādas problēmas, jo tā ir viegli saprotama un lietojama.
Apskatot abus rezultātus, kuri tika rēķināti un kurus izvadīja TreePlan, secinām, ka abos gadījumos uzņēmumam ir jāizvēlas Atlantijas okeāna piekrastes valstu ekskursijas veidošana, jo abos gadījumos tas nes visvairāk peļņu. Tomēr Vidusjūras piekrastes valstu ieņēmumi abos gadījumos ir stipri līdzīgi. Varbūt ir iespējam apdomāt par šīs alternatīvas īstenošanu, jo izmaksas ir daudz mazākas, bet ieņēmumu tikai nedaudz mazāki kā Atlantijas okeāna piekrastu valstīm.
…