Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Lielvārdes pilsētas teritorijas plānojuma izstrādes procesa attīstības gaita un tā izstrādes nozīme īpašuma tiesībās

     Evaluated!

    Research Papers18 Real Estate, Law

4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:161968
 
Author:
Evaluation:
Published: 30.09.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
1.  Lielvārdes pilsētas teritorijas plānojuma izstrādes procesa attīstības gaita    3
2.  teritorijas plānojuma izstrādes nozīme īpašuma tiesībās    9
2.1.  Vispārīgie noteikumi zemes izmantošanas veidiem    14
  Secinājumi    20
  Izmantotā literatūra    21
Extract

Lielvārde ir viena no senākajām apdzīvotajām vietām Latvijas teritorijā. Pirmbalti tajā saimniekojuši jau 1.gt.pr. Kristus. 1949.gadā Lielvārdei piešķirtas pilsētciemata, bet no 1992.gada – pilsētas tiesības. 2001.gadā pilsētas teritorija tika paplašināta, iekļaujot, galvenokārt, bijušās kolektīvās saimniecības “Lāčplēsis” ciematu. Lielvārdes pašvaldības teritorija aptver 6007,5 ha, tai skaitā 983,2 ha ir pilsētas teritorija. Iedzīvotāju skaits 2001.gadā statistikā fiksēts 7233, no tiem pilsētā 6285 iedzīvotāji, tas ir 86,9%. Lielvārdes pilsēta ar lauku teritoriju, kā administratīva vienība ar savu pašvaldību, ietilpst Ogres rajonā, kurš vēl nav izstrādājis rajona plānojumu, bet tā izstrādāšanas process ir uzsākts [3].
Lielvārdes pilsētai ar lauku teritoriju šis ir pirmais kopīgi izstrādātais teritorijas plānojums, taču atsevišķi Lielvārdes pilsētai šis jau ir otrais teritorijas plānojums, pēdējo ģenerālo plānu izstrādāja projektēšanas institūts "Pilsētprojekts" vēl Padomju Savienības laikā - 80.tajos gados ar perspektīvi līdz 2005.gadam. Padomju Savienības laikā izstrādātais plāns vēl līdz šim brīdim Būvvaldei kalpo lēmumu pieņemšanas izvērtēšanai no teritoriju plānošanas aspekta agrākajās pilsētas robežās. Savukārt, pilsētas agrākajai lauku teritorijas daļai, ko veido bij. Lāčplēša ciemats, 1981.gadā projektēšanas institūtā “Lauku projekts” tika izstrādāts ciemata plānojuma un apbūves projekts [4].
2001.gada 28.novembrī Lielvārdes pilsētas ar lauku teritoriju dome pieņēma lēmumu Nr.13 „Par teritorijas attīstības plāna izstrādāšanu”, kā rezultātā teritorijas plānojums tika izstrādāts sadarbībā ar Lielvārdes pilsētas ar lauku teritoriju domi "Arhitekta Edgara Bērziņa birojā" saskaņā ar uzdevumu atbilstoši Ministru kabineta 2000.gada 05.decembra noteikumiem Nr.423 "Noteikumi par teritorijas plānojumiem" (šobrīd šie noteikumi ir zaudējuši spēku) [5]. Šā likuma noteiktajos ietvaros, plānojumu izstrādā pamatojoties uz šādiem dokumentiem (27. punkts pirmais līdz astotais apakšpunkts):
spēkā esošs plānojums. Kā minēts iepriekš teritoriālais plānojums izstrādāts ņemot vērā Padomju Savienības laikā izstrādāto ģenerālo plānu, tā laika Lielvārdes pilsētas robežām un 1981. gadā izstrādāto ciemata plānojumu un tam pievienotajiem apbūves noteikumiem lauku teritorijai. Arī apbūves noteikumi ir mantojuši svarīgākās prasības no iepriekšējo gadu plānošanas dokumentiem, papildinājumi ir izstrādāti apbūves noteikumu modelim, līdzīgi kā Tukumā, Rīgā, Jūrmalā, Alūksnē, Liepājā, Jēkabpilī, Babītes pagastā un citur [5]. Protams nedrīkst aizmirst par esošās situācijas izpēti.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1122951
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register