Mūsu zinātniski pētnieciskā darbs nosaukums ir „Literatūras mēnešraksta „Karogs” aktualitāte literatūras stundās vidusskolā.”
Izstrādājot zinātniski pētniecisko darbu par literatūras mēnešrakstu „Karogs” mēs vēlējāmies tāpēc, ka literatūras mēnešraksts „Karogs” ir lielisks palīgs iepazīt jaunāko literatūru, gan vidusskolēniem, gan pašiem skolotājiem. Mēs uzskatām, ka mūsdienu vidusskolēnam ir zudusi interese par literatūru un grāmatām. Jaunieši vairāk aizraujas ar blakus lietām, piemēram, video spēles, azartspēles. Vidusskolēnam un vidusskolas skolotājam ir jāorientējas jaunākajā literatūrā un šī literatūra ir ietverta galvenokārt literatūras mēnešrakstā „Karogs”.
Zinātniski pētnieciskā darba mērķis – noskaidrot vai vidusskolēni interesējas par jaunāko literatūru savās literatūras mācību stundās vai brīvajā laikā.
Zinātniski pētnieciskā darba uzdevumi:
1.Izpētīt literatūras avotus, kas atspoguļo teoriju par literatūru un tās žanriem.
2.Apkopot un analizēt datus, kas iegūti, veicot anketēšanu vidusskolēnu vidū gan Uzvaras vidusskolā, gan Bauskas 2. vidusskolā.
3.Apkopot un analizēt datus, kas iegūti, veicot anketēšanu ar Bauskas rajona vidusskolu literatūras skolotājiem.
4.Iepazīt un izpētīt literatūras mēnešraksta „Karogs” 2005. gada izdevumus.
5.Veikt secinājumus un izveidot ieteikumus.
Hipotēze – literatūras mēnešraksts „Karogs” ir labs palīglīdzeklis literatūras mācību stundām.
Literatūra- viss uzrakstītais un grāmatā izdotais.
Kopš senseniem laikiem cilvēks ir tiecies izteikt savas domas par to, kas ir skaistums, kas rada prieku un kas rada skumjas. Arī šodien savā apkārtnē jūs redzat skulptūras un gleznas, klausāties mūziku, vērojat ēkas un citas būves. Tas viss raisa dažādas sajūtas- gan patiku, gan nepatiku. Retajam izdodas izveidot pieminekli, kuru apbrīno daudzi, uzgleznot gleznu, radīt mūziku, kuru klausītos daudzi. Uzbūvēt namu, kurā būtu patīkama un ērta dzīve, spēj retais. Taču visi cilvēki sarunājas. Valodu ir daudz, un tās ir dažādas; visās runā, skandē un dzied. Izsenais cilvēki ir centušies saprasto un izjusto paust gan laikabiedriem, gan nākamajām paaudzēm.…