Secinājumi
1. Livonijas sabrukumu izraisīja vairāki faktori, viens no tiem bija politiskās struktūras nestabilitāte, iekšējā ekonomika, šo faktoru kopums veicināja Livonijas novājināšanos, sadrumstulotību, un par cik Krievijā, Zviedrijā, Polijā un Lietuvā nostiprinājās valdnieka vara, un šīs valstis iekaroja jaunas teritorijas, tad Livonija bija viegls iekarojumu mērķis, tādēļ Livonijas karam sākoties, Livonija sabrūk.
2. G. Ketlers nevēlējās zaudēt kontroli par hercogisti, to brīd esošās sabiedriskās nekārtības dēļ, tādēļ viņam bija nepieciešams izdomāt,kā daļēji nomierināt un apmierināt sabiedrību, lai nezudētu savu iegūto pozīcīju un varu, tādēļ tika izstrādāts normatīvais tiesību akts (Gotharda privilēģija) ar kuru muižniekiem bija piešķirtas lēņa muižas dzimtīpašumā. Muižnieki tika atbrīvoti no visām nodevām, nodokļiem un muitām, kā arī ieguva tiesības spriest tiesu pār saviem zemniekiem.
3. Lietuvas lielkņazistes tiesību krājums, ka ir izstrādāts 14nodaļās un 488 pantos, ietverot: valststiesību, civiltiesību, zemes tiesību, krimināltiesību un procesuālo tiesību normas.
4. Lai palielinātu kroņa muižu skaitu, vidzemē tika veikta muižu redukcija. Rezultāta karali ieguva savā īpašumā lielāko daļu lauksaimniecības apstrādātās zemes, atstājot muižniekus kā nomniekus, kas bija izdevīgi Zviedrijas valsts kasei, taču izraisot muižnieku naidu.
…