Secinājumi
Katrai telpai ir sava nozīme. Telpai , kurā atrodas logopēds kopā ar izglītojamo, kuram ir valodas un runas traucējumi, ir noteicošs faktors valodas un runas traucējumu novēršanas progresīvas un mērķtiecīgas darbības virzībai. Estētiski pareizi un atbilstoši noteikumiem iekārtots logopēda kabinets rada mājīgumu, drošību, uzticēšanos un motivāciju darboties jebkurā indivīdā, kurš apmeklē logopēdisko punktu.
Logopēds darbā lieto spoguli, logopēdiskās zondes, lāpstiņas un daudzveidīgus uzskates līdzekļus, piemēram, materiālus pacienta runas diagnosticēšanai, skaņu automatizēšanas un atšķiršanas vingrinājumu tekstus, attēlus.
Logopēds aizpilda logopēdisko dokumentāciju, precīzi atspoguļojot tajā personas runas un valodas stāvokli, sadarbību ar vecākiem un citiem speciālistiem, bērna apmeklējumu, valodas attīstības dinamiku u.c.
Logopēds strādā ciešā sadarbībā ar citiem speciālistiem (mediķiem, psihologiem, sociālajiem pedagogiem). Īpaša sadarbība notiek ar bērna vecākiem, jo tikai ar ģimenes atbalstu, var tikt nostiprināts un apgūts pareizs runas, lasīšanas, rakstīšanas dinamiska jeb automatizēts runas process.
Lai gūtu pozitīvus rezultātus, logopēdijā izmanto elpošanas, gaisa plūsmas, artikulācijas orgānu (mēles, lūpu), balss (tembra, augstuma)fonemātiskās dzirdes, pirkstu un delnu vingrināšanu. Logopēds ne tikai parāda un māca vingrinājumus,bet dod norādījumus arī pacienta tuviniekiem un bērna skolotātājiem.
…