Ievads
Kad uzzināju, ka pienācis tas laiks, kad jāsāk rakstīt referātu biju uztraucies, bet vēl nervozāku mani padarīja doma par ko tad rakstīt?
Sākumā temati bija dažādi, visskaidrākais bija tas, ka vēlos rakstīt par mūziku. Visbeidzot pieņēmu lēmumu, ka jāraksta par dižu personību, kas radījusi ģeniālu mūziku.
Ar to tikai viss sākās, jo kā izrādās pasaule mums mantojumā atstājusi vairākus ģeniālus mūziķus. Visbeidzot nonācu grūtas izvēles priekšā brīnumbērns Mocarts vai ģēnijs Bēthovens, kas kurlam esot spēja radīt fantastisku mūziku!
Kad vaicāju mūzikas skolotājai ko man darīt, viņa neko neteikdama pasniedza man kompaktdisku kaudzīti un teica: „ Lai runā mūzika!”
Visbeidzot izvēle bija izdarīta un tā bija par labu Ludvigam van Bēthovenam. Mans mērķis bija iepazīt Bēthovena personību, daiļradi, ieklausīties viņa mūzikā, apskatīt, izpētīt laikmetu, kurā viņš dzīvojis.
Mani pārsteidza viņa spēja cīnīties pret tik lielu netaisnību - viņa slimību! Klausoties viņa 5. simfoniju es it kā uz mirkli iejutos viņa ādā un izjutu šo cīņu ar likteni!
Neslēpšu, ka es izvelēlējos šo tematu arī patriotisku jūtu dēļ, jo ir pierādīts, ka Bēthovenam bijusi liela saistība ar Latviju – vēstules K. Amendam!
Izvirzīju sev vairākus uzdevumus.
Uzzināt par Bēthovena dzīvi, daiļradi.
Ieklausīties Bēthovena mūzikā.
Noskaidro kāda laikā Bēthovens dzīvojis un kādu mūzikas stilu viņš pārstāv.
Iedziļināties Bēthovena personībā.
…