Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:243745
 
Evaluation:
Published: 20.12.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Extract

Mācības ir specifisks izziņas veids, ko vienmēr virza skolotājs; tām ir konkrēts un šaurāks mērķis, jo mācību procesā skolēns „atklāj” to, kas zinātnē jau sen ir atklāts. Izmantojot cilvēku uzkrātās zināšanas un pieredzi skolēns iet īsāko ceļu zināšanu, prasmju un iemaņu apguvē. Ja skolotājs pamatīgi zinās izziņas likumsakarības, izpratīs pastāvošo saikni starp cilvēka izziņu un praktisko darbību, tad ceļš uz zināšanām būs rezultatīvāks.
Skolotājs spēj mērķtiecīgi risināt ar skolēnu izziņas darbību saistītus uzdevumus, ja pats dziļi izprot mācību procesa gnozeoloģiskos pamatus un psiholoģisko struktūru. Šeit jāmin, ka gnozeoloģija ir filozofijas nozare, kas pēta izziņas avotus un līdzekļus, kur izziņa ir domāšanas bezgalīga tuvošanās izziņas objektam, - virzīšanās no vieglākā uz grūtāko, no nezināmā uz zināmo u.tml.
Mācību procesā skolēni izzina objektīvo pasauli, kas balstīta uz katra cilvēka individuālo pieredzi, kura veidojas pakāpeniski. Skolotāja rīcībā vienmēr jābūt informācijai par skolēnu zināšanu līmeni, par prasmēm zināšanas lietot praksē, tāpēc rodas problēma, kā gan īsti noteikt skolēna izziņas darbību. Šajā jomā darbojas psihologi kā Dž.Bruners, P.Galperins, Ž.Piažē, L.Vigotskis u.c., kuri uzkrājuši daudzas atziņas.
Izziņas procesā ar praksi tiek pārbaudīts atziņu patiesīgums, tas arī ir galvenais izziņas procesa galamērķis. Zināšanas nav pašmērķis, tās apgūst, lai izmantotu praktiskajā darbībā, tāpēc skolēnam labi jāizprot sava praktiskā uzdevuma darbības zinātniskie pamati, jo pretējā gadījumā grūti cerēt uz panākumiem. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register