Referāta tēma ir “Maksātnespējas procesa veidi un raksturojums”, savukārt tā mērķis – izstrādāt priekšlikumus, kā uzlabot maksātnespējas procesa nosacījumus, kārtību un norisi. Referāta uzdevumi ir iepazīties ar normatīvajiem aktiem, kas regulē maksātnespējas procesus, padziļināti analizēt maksātnespējas procesus, kā arī konstatēt, kur maksātnespējas procesus regulējošajos normatīvajos aktos būtu nepieciešami precizējumi vai izmaiņas, lai uzlabotu maksātnespējas procesu norisi. Ievērojot izvirzīto referāta mērķi, pētījuma jautājums ir: “Kā uzlabot maksātnespējas procesus?”.
Lai īstenotu noteikto mērķi un atbildētu uz izvirzīto pētījuma jautājumu, darbā pielietotas tādas izpētes metodes kā analītiskā, teleoloģiskā un gramatiskā, savukārt referātā izmantotie avoti un materiāli sastāv no literatūras, zinātniskajām publikācijām, tiesību aktiem un tiesu prakses apkopojumiem, kā arī interneta avotiem. Referāts ir sadalīts četrās galvenajās nodaļās ar kopējo darba apjomu, ieskaitot titullapu, anotāciju, ievadu, secinājumus un izmantoto literatūru, – 24 lappuses.
Darba rezultātā tika sniegta atbilde uz uzdoto pētījuma jautājumu un izvirzīti septiņi priekšlikumi tiesību aktu grozījumiem.
Atslēgas vārdi: kreditori, parādnieks, maksātnespēja, maksātnespējas administrators, tiesiskās aizsardzības process, ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process, juridiskas personas maksātnespējas process, fiziskas personas maksātnespējas process, bankrota procedūra, saistību dzēšanas procedūra, kredītiestāžu maksātnespējas process.