SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
1. Demogrāfiskā situācija novērtēta kā viens no lielākajiem draudiem un arī vājajām pusēm visās jomās. Pašvaldība nevar tieši ietekmēt demogrāfisko situāciju, jo tas ir nacionāla līmeņa jautājums, tomēr var radīt iespējami pievilcīgāku dzīves vidi un kvalitāti novadā. Tas savukārt veicinātu iedzīvotāju vēlmi par savām mājām izvēlēties un saglabāt Mālpils novadu. Demogrāfiskās situācijas uzlabošanās notiktu gadījumā, ja novadā tiktu attīstīta uzņēmējdarbība.
2. Novada pārvaldība ir labi strukturēta un funkcionē veiksmīgi, savukārt novadā sniegtie pakalpojumi vērtējami kā labi un nodrošina iedzīvotājiem visu nepieciešamo. Ņemot vērā to, ka pašvaldība ir salīdzinoši maza, pieejamo pakalpojumu klāsts uzskatāms par plašu un attīstītu.
3. Mālpils novada ģeogrāfiskais novietojums uzskatāms kā labvēlīgs, jo tas atrodas salīdzinoši netālu no galvaspilsētas un ir viegli sasniedzams.
4. Pozitīvi vērtējams fakts, ka novadam ir kūdras, ģipšakmens un smilts resursi. 50% no novada teritorijas veido meži, kas veicina kokapstrādes nozares attīstību. Vides kvalitāte vērtējama kā laba, novadā ir salīdzinoši maz piesārņotu vietu un objektu. Teritorijā nav nevienas īpaši aizsargājamas dabas teritorijas; ir viens mikroliegums un 7 valsts nozīmes kultūrvēsturiskie pieminekļi.
5. Komunālos pakalpojumus novadā nodrošina pašvaldības uzņēmums SIA „Norma-K”. Siltumapgādes, ūdensapgādes, kanalizācijas, atkritumu apsaimniekošanas un labiekārtošanas pakalpojumi tiek nodrošināti atbilstoši.
6. Kopumā nepieciešams uzlabot inženiertehnisko infrastruktūru, jo daļa ir novecojusies. Īpaši būtiska ir nepieciešamība uzlabot ceļu infrastruktūru. Vairumam daudzdzīvokļu mājām nav izveidotas apsaimniekošanas biedrības, līdz ar to nepieciešams uzlabot mājokļu apsaimniekošanu. Labi saglabājies ir lidlauks, kura attīstība veicinātu novada ekonomisko izaugsmi; tam nepieciešama lielu investīciju piesaiste.
…