Lai noskaidrotu pārtikas ražotāju un patērētāju viedokļus par „Latvijas ekoproduktu” (būtībā nepieciešams uzzināt dažāda veida informāciju, kas arī pieļauj šādu sadalījumu divos segmentos), būtu nepieciešams apvienot kvalitatīvas un kvantitatīvas metodes. Šajā gadījumā vislabākais veids būtu fokusgrupas un anketēšanas apvienojums. FGD – pārtikas ražotājiem, bet anketēšana – patērētājiem.
FGD
Vislabākā pētniecības metode „Latvijas ekoprodukta” jautājuma risināšanā būtu kvalitatīva. Tāpēc, ka galvenais ir izprast (un piesaistīt) respondentu grupu, kas ir stiprā skaitliskā mazākumā attiecībā pret otru mērķauditoriju. Nepieciešams noskaidrot to attieksmi, uztveri un viedokli.
Fokusgrupas diskusija būtu piemērotākā metode dažādu iemeslu dēļ. Lai gan salīdzinoši sarežģīta būtu dalībnieku rekrutācija un FGD norises organizācija, tā tomēr ir arī salīdzinoši lētāk izmaksājoša metode, jo prasa vien pieredzējuša moderatora esamību. Metode ir ekonomiskāka arī laika ziņā, jo vienkopus pulcējas cilvēku grupiņa – skaitliski neliela, kurai ir kādas respondentu izlasi vienojošas īpašības. Interesējošais jautājums tiek aplūkots diskusiju veidā, kas kopumā veido stabilus un pamatotus viedokļu formulējumus. Liels pluss ir arī tas, ka jautājumus iespējams konkretizēt, paplašināt, precizēt un mainīt. Tiešais laiks ļauj iesaistīt diskusijā arī tādus jautājumus, kas līdz šim prātā nav nākuši, bet kurus (kā izriet no pašas diskusijas) būtu vērts izdiskutēt.
Respondentu atlase:
1.Aptver izlases kopu – noskaidro pārtikas ražotājus Latvijā.
2.Saklasificē pa nozarēm un atlasa pēc nejaušības principa (piem., katrs otrais uzņēmums, tā kā īpaši daudz ražošanas uzņēmumu Latvijā nav un pastāv iespēja, ka uzņēmums atteiksies piedalīties diskusijā). Nosūta e-pasta vēstules ar aicinājumu piedalīties diskusijā un īsu apspriežamā jautājuma aprakstu.…