Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:512204
 
Author:
Evaluation:
Published: 08.01.2003.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Šobrīd daudzu psihologu uzmanība visā pasaulē ir pievērsta agrās bērnības problēmām. Šī interese nebūt nav nejauša, jo konstatēts, ka pirmie dzīves gadi ir arī visnotaļ intensīvas tikumiskās attīstības posms, kad tiek ielikti fiziskās, psihiskās un tikumiskās veselības pamati. No tā, kādos apstākļos šis posms noritēs, daudzējādā ziņā ir atkarīga bērna nākotne.*
Vēl nedzimis bērns ir topoša cilvēciska būtne. Tas, kā mātes attieksme ietekmē vēl nedzimušo bērnu, ir ārkārtīgi svarīgi viņa attīstībai. Svarīgas ir arī mātes un tēva savstarpējās attiecības.
Mīlestība, ar kādu māte iznēsā bērnu; ar viņa ierašanos pasaulē saistītās domas; bagātā saskarsme, kurā māte dalās ar viņu – tas viss ietekmē bērna psihi.
1983.gada jūlijā doktors Verni, psihiatrs no Toronto, veica piecsimt sieviešu aptauju, kas parādīja, ka gandrīz viena trešdaļa no viņām nekad nav domājušas par iznēsājamo bērnu. Bērniem, kurus viņas laida pasaulē, biežāk bija vērojami nervu darbības traucējumi. Agrā bērnībā šie bērni daudz vairāk raudāja. Viņiem zināmas grūtības sagādāja adaptācija apkārtējā sabiedrībā un dzīvē.
Ir ļoti svarīgi, lai agrā bērnībā savlaicīgi tiktu radīti apstākļi to vai citu psiholoģisko īpašību veidošanai. Katram bērnības posmam ir savas īpašas, neatkārtojamas priekšrocības, kas piemīt tikai noteiktam attīstības posmam.
Atsevišķos bērnības posmos rodas paaugstinātas, dažkārt ārkārtējas iespējas attīstīt psihi tajos vai citos virzienos, bet vēlāk šīs iespējas pakāpeniski vai krasi sarūk.
Bērnam ir maksimāli nepieciešami pieaugušie. Saskarsmei šajā posmā ir nepieciešams emocionāli pozitīvs raksturs. Tad bērnam veidojas emocionāli pozitīvs tonuss, kas kalpo par fiziskās un psihiskās veselības pazīmi.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register