Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:204555
 
Author:
Evaluation:
Published: 01.04.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Melu būtība    4
2.  Melu un maldināšanas rašanās    5
3.  Meli jurisprudencē    6
4.  Personu neverbālās komunikācijas izpausmes melošanā    8
4.1.  Acu skatiens un kontakts    9
4.2.  Mīmika    10
4.2.1.  Smaids    10
4.3.  Roku žesti    11
4.4.  Simboliskie žesti    12
5.  Personu verbālā komunikācija melos    14
  Nobeigums    16
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    17
Extract

Nobeigums
Meli ir cilvēku mijiedarbības un esības elements. Mūsdienās, pamatojoties uz melu psiholoģijas atziņām, ir iespējams pēc dažādām pazīmēm noteikt, vai cilvēks melo vai nē. Galvenais uzdevums, vērtējot neverbālās komunikācijas signālus ir pamanīt melus, atšķirt patiesīgumu no meliem, tajā pašā laikā saprotot un apzinoties, ka konstatēt melus tikai pēc vienas pazīmes, piemēram, noteikta sejas izteiksme, balss intonācija, vai ķermeņa kustība, nav iespējams, izņemot atsevišķus īpašus gadījumus. Šādu uzdevumu var mēģināt sekmīgi paveikt tikai vērtējot visas pazīmes kopumā.
Darba gaitā autore ir secinājusi, ka ikviens cilvēks ar sociālo pieredzi un interesi var iemācīties pareizi novērtēt cilvēkus, proti, sarunas biedrus, it īpaši, ja cilvēks, kurš melo, ir manāmi uztraucies, proti, emocionāli uzbudināts, vai arīdzan nav pieredzējis melošanā. Jurisprudencē juristiem arīdzan svarīgi ir apzināt un būt izglītotiem melu psiholoģijā, piemēram, zināt par melu verbālajām un neverbālajām melu izpausmēm, tādējādi, iespējams, konstatējot pazīmes, pēc kurām izsecināt, vai cilvēks melo vai nē. Jurisprudencē melus ir iespējams noteikt ar poligrāfa palīdzību, ko visbiežāk izmanto kriminālprocesā kā papildus pierādījumu.
Darba gaitā tika secināts, ka neverbālajā komunikācijā reti kurš cilvēks pēc savām sajūtām parastos apstākļos spēj pietiekami noteikt savu sejas izteiksmi, jo izmaiņas mīmikā var notikt pēkšņi, izpaužoties uz īsu brīdi, bez tam, tās ir grūti nolasīt tāpēc, ka sejas muskuļu veidojums ir sarežģīts. Neverbālajā komunikācijā melus var noteikt pēc acu skatiena un kontakta, smaida, roku žestiem un simboliskajiem žestiem. Melus var noteikt arī, analizējot verbālo cilvēka komunikāciju. Piemēram, darbā tika secināts, ka melus iespējams atklāt arī pēc balss, runas un vārdiem, kurus cilvēks lieto un kādā veidā tie tiek lietoti un izmantoti verbālajā saskarsmē un verbālajā komunikācijā ar citiem cilvēkiem, proti, sarunas partneriem. Pamatojoties uz atziņām, kas gūtas, izpētot cilvēka verbālo komunikāciju melos, ir secināms, ka dažkārt daudz svarīgāk ir klausīties kā cilvēks, tas ir, sarunu biedrs atbild un kāda ir sarunas partnera uzvedība sarunas gaitā, nevis paša atbildes.
Darba mērķis tā sasniegšanā izmantotie uzdevumi ir īstenoti, ir izanalizēta melu psiholoģijas būtība, nozīme un tā jēga. Gūstot teorētisku ieskatu dažādos literatūras avotos, autore guva zināšanas, kā praksē, īpaši, jurisprudencē, konstatēt melu esību pēc dažādām verbālām un neverbālām personu pazīmēm, kā arī daudz citu, interesantu atziņu par melu psiholoģiju un tā nozīmi mūsdienās. Kopumā darbs noritējis veiksmīgi, autore gandarīta par referātā paveikto.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register