Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:787990
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.03.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 7 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
  Franču-prūšu karš    4
  Pirmais pasaules karš    5
  Otrais pasaules karš    6
  Krievijas- Gruzijas militārais konflikts    9
  Secinājumi    10
  Izmantotā literatūra    12
Extract

Konflikti, bruņotas sadursmes un kari pasaulē eksistē jau kopš cilvēces attīstības senajiem laikiem. Atšķirībā no mūsdienām, sensenos laikos cilvēkiem likās pašsaprotami atrisināt domstarpības ar spēka paņēmieniem - tāpat kā zvēri nogalina viens otru, lai izdzīvotu, arī cilvēki to darīja, lai atņemtu citiem pārtiku vai citas dzīvei nepieciešamās lietas, lai laupītu. Tātad visbiežākais strīdu cēlonis allaž bija vara un manta, kas abas ir nešķiramas. Senos laikos dzīves līmenis bija primitīvs un pēc postījumiem atjaunot alas vai sasliet zaru būdas nebija grūti. Evolūcijas gaitā mūsu ikdiena ir kļuvusi sarežģīta un tajā ietilpst daudz dažādu komponentu. Lai atjaunotu dzīves ritumu pēc militāriem uzbrukumiem, ir nepieciešams ļoti liels darbs, kapitāls un iedzīvotāju enerģijas resursi.
Ja karu rezultātā radušos cilvēku zaudējumus uzskaitīt nav sarežģīti, ekonomikas sagrāves un atjaunotnes problēmas nav traktējamas viennozīmīgi. Tā ir sarežģīta un postījumiem pakļauta nozare. Parasti militāro konfliktu iemesli meklējami ekonomikā, pat ja uzbrucējs uzrāda un pasaules sabiedrībai deklarē citus ieganstus. Tas tāpēc, ka indivīdi un valstis tiecas pēc varas vai kapitāla, bet varu lielākoties var iegūt ar kapitāla palīdzību. Karu skartās teritorijas pēc to beigām parasti ir izlaupītas un sagrautas gan fiziski, gan ekonomiski. Pēc kara ainas ir baisas un neviens nevēlas to pārdzīvot vēlreiz. Cik ilgā laikā var atgūties no kaitējuma, atkarīgs no iedzīvotājiem, valdības darbības plāna, ārvalstu palīdzības un citiem apstākļiem.
Ne vienmēr militārie konflikti ekonomiku ietekmē tikai nelabvēlīgi. Bieži vien tas dod iedzīvotājiem stimulu un vēlmi mainīt savu ikdienu tā, lai vairs šādus nodarījumus nepieļautu. Tiek radīti jauni izgudrojumi, kas ļauj attīstīt vai pārstrukturizēt ekonomiku. Piemēram, Pirmā pasaules kara laikā tika veikti dažādi tehniski jauninājumi, kas vēlāk pavēra iespējas tautsaimniecības attīstībai.…

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register