Visā pasaulē tūrisms pakāpeniski ir kļuvis par vienu no vadošajām nozarēm. Par ceļojuma galamērķi ar vien biežāk izvēlas Eiropu. Ar katru gadu Latviju apmeklē vairāk tūristu. Pēc iestāšanās Eiropas Savienībā tūristu skaits palielinās, tāpēc aug pieprasījums pēc dabas un kultūras tūrisma. Latvijā ir lielas kultūras tūrisma attīstības iespējas, kas pilnībā netiek izmantotas.
Visā pasaulē ir saglabājušies cietokšņi, mūri un ēkas, kas senatnē kalpojuši militārām vajadzībām. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas krievu karaspēks atstāja daudzas militārās bāzes. Lielāko daļu no tām pārņēma Latvijas armija, bet ir tādi objekti, kas tika pamesti.
Savā darbā vēlos izpētīt, cik daudz bijušo militāro objektu tiek izmantoti kā mūsdienu kultūras objekti un kā varētu izmantot pamestos militāros objektus, vai iespējams tos pārveidot par kultūras objektiem.
Katram pamestajam militārajam objektam ir sava vēsture, tas ir kā posms Latvijas armijas vēsturē. Ir svarīgi vērtīgākos no tiem saglabāt, lai popularizētu Latvijas armiju. Kursa darbs ir aktuāls Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku vadībai, lai veiksmīgāk piesaistītu jauniešus profesionālajam militārajam dienestam.
Kursa darba mērķis ir apzināt bijušos militāros objektus kā mūsdienu kultūras objektus.
Kursa darba uzdevumi:
1.Izpētīt pasaules tendences militāro objektu izmantošanā.
2.Izpētīt Eiropas tendences militāro objektu izmantošanā.
3.Izpētīt Baltijas valstu tendences militāro objektu izmantošanā.
4.Izpētīt Latvijas tendences militāro objektu izmantošanā.
5.Izpētīt vai ir iespējams pamesto militāro objektu pārveidot par mūsdienu kultūras objektu.…