Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:718185
 
Evaluation:
Published: 30.09.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Minoritātes Eiropā    4
1.1.  Minoritāšu identitāte Eiropas valstīs    6
1.2.  Minoritāšu tiesības Eiropā    10
2.  Latvijas minoritāšu tiesības 1918. – 1940.g.    11
2.1.  Vācbaltieši Latvijas neatkarības gados    13
2.2.  Latvijas minoritāšu atdzimšana 90.gados    14
  Secinājumi    17
  Izmantotā literatūra    18
Extract

Secinājumi
„Minoritāšu tiesības pirmām kārtām ir cilvēktiesības, tās aptver kā cittautiešus pilsoņus, tā nepilsoņus, bet kultūras jomā arī ārvalstniekus.” Eiropas vēsturē apliecinājušas, ka nacionālo minoritāšu aizsardzība ir nozīmīgs faktors stabilitātes, demokrātiskas drošības un miera radīšanā šajā kontinentā. Plurālai un patiesi demokrātiskai sabiedrībai ir ne tikai jāciena katras nacionālās minoritātes personas etniskā, kultūras, lingvistiskā un reliģiskā identitāte, bet arī jārada atbilstoši apstākļi, kas ļautu izpaust, saglabāt un attīstīt šo identitāti.
Nacionālo minoritāšu identitātes saglabāšana, to integrācija valsts sabiedriskajā, politiskajā un kultūras dzīvē ir viens no valsts iekšējās stabilitātes pamatfaktoriem. Turklāt, valstij nostiprinoties starptautiskajā arēnā un iekļaujoties Eiropas struktūrās, kā pamatnosacījumi minami vērīga attieksme pret nacionālajām minoritātēm, kā arī to tiesību un pienākumu noteikšana. Latvijai ir bagātas un labas dažādu tautību koeksistences tradīcijas jau kopš seniem laikiem. Tās turpinās arī mūsdienās.
Demokrātiskai sabiedrībai ir ne tikai jāciena katras pie nacionālās minoritātes piederošas personas etniskā, lingvistiskā un reliģiskā identitāte, bet arī jārada atbilstoši apstākļi, kas ļautu izpaust, saglabāt un attīstīt šo identitāti. Neapšaubāmi, ka viens no būtiskākajiem nacionālās minoritātes izdzīvošanas pamatnosacījumiem ir tās izglītības veicināšana.
Nepastāv vienota definīcija, kas ir minoritāte. „Eiropas savienības valstīs kā galvenais kritērijs ir nacionālās minoritātes tradicionālisms valstī.” Tādēļ šo valstu terminoloģijā ar jēdzienu nacionālā minoritāte saprot tās grupas – kuras valstī dzīvo jau neskaitāmās paaudzēs. Savukārt tās grupas, kuras šajās valstīs ieceļojušas pēc otrā pasaules kara tiek apzīmētas ar jēdzienu „imigrantu minoritāte”. Imigrantu tiesības, raugoties no starptautiskajo tiesību puses, parasti ir krietni ierobežotākas nekā nacionālo minoritāšu tiesības.
Minoritātes jautājumu patiesībā ir iespējams risināt vienīgi uz vienotās eiropiskās tiesību apziņas pamata. Ja valsts un minoritāte vēlas radīt godīgu kopības sajūtu, tad valsts apziņai un tautības apziņai jāpievieno vēl trešais elements: eiropiskā apziņa.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register