Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:280111
Author:
Evaluation:
Published: 16.02.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 17 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Teorētiskā darba daļa    4
1.  Mobilo telefonu radītais starojums    4
1.1.  Mobilo telefonu radītā starojuma ietekme uz dzīviem organismiem    5
1.2.  Mobilo telefonu radītā starojuma ietekme uz mehānismiem    8
2.  Pētījumi saistībā ar mobilo telefonu lietošanu    9
2.1.  pētījumi ar dzīvniekiem    9
2.2.  pētījumi ar cilvēkiem    10
  Praktiskā darba daļa    14
  Eksperimentā izmantotais materiāls un metodikas    15
1.  Eksperimentā izmantotais ūdens augs – elodeja    15
2.  Eksperimentā izmantotais mobilais telefons un tā raidītāja jauda    15
3.  Eksperimentā izmantotās metodes    16
  Eksperimenta rezultāti un to analīze    18
  Secinājumi    22
  Izmantotā literatūra un informācijas avoti    23
  Anotācija    24
Extract

Teorētiskā darba daļa
1. Mobilo telefonu radītais starojums

Ir zināms, ka mobilais telefons kalpo kā raidītājs un uztvērējs, tas lauks, kas ietekmē organismus ir telefona elektromagnētiskā lauka intensitāte jeb raidītāja jauda.
Mobilo sakaru nodrošināšanai tiek izmantoti radioviļņi. Tos rada gan pats mobilais telefons, gan bāzes stacija, kas nodrošina mobilos sakarus, savukārt, katra bāzes stacija raidot radioviļņus, kontaktējas ar tās zonā esošajiem mobiliem telefoniem. Aptuveni 90% no kopējā mobilo telefonu starojuma rada telefona antena, kura izstaro radioviļņus arī laikā, kad nenotiek tieša darbība ar telefonu (zvanīšana vai saruna), tādā veidā nodrošinot nepārtrauktus sakarus ar bāzes staciju. Ja mobilā telefona abonents tuvojas bāzes stacijas pārklājuma robežai vai arī starp abonentu un bāzes staciju parādās traucēkļi (kalni, ēkas), tad bāzes stacija dod signālu mobilajam telefonam pastiprināt jaudu. Rezultātā mazpilsētās parasti ir zemāks mobilo telefonu radītais starojuma līmenis, nekā lauku rajonos un augstceltņu masīvos. Tomēr abos gadījumos radītais starojuma līmenis ir normas robežās.
Mobilo telefonu radītais starojums tiek pielīdzināts mikroviļņu krāsnī esošajam starojumam un tas pat sasilda audus. Turklāt mobilo telefonu starojuma līmenis atrodas ļoti tuvu tradicionālajai maksimāli pieļaujamai koncentrācijai. Elektromagnētiskais lauks aptver gan televizoru, gan radioaparātu, gan ledusskapi, gan arī citas elektriskās ierīces. Vienīgā atšķirība ir tā, ka televizors, ledusskapis neatrodas visu laiku mums līdzās, bet mobilo telefonu nēsā vai nu somā, vai pat pie jostas un krūšu kabatā, un sarunas laikā mēs to turam pie savas galvas.
Pēdējos gados tiek piedāvāta iespēja iegādāties mobilo telefonu ar zemāku starojuma līmeni. Vārdu kombinācija “zems starojums” šajā gadījumā ir jāsaprot nosacīti, jo starojuma līmenis ir tāds pats, tikai tas tiek raidīts nevis uz galvu, bet uz plaukstas locītavu. No vienas puses varbūt tas ir labāk, tomēr vairāki šādu telefonu lietotāji sūdzas par strāvas triecieniem, kas iet no plaukstas locītavas uz elkoni runājot pa telefonu. Tiek ražotas arī dažādas papildus ierīces (futrāļi, nelieli diski, filtri), kas mazina starojuma ietekmi. Tomēr mobilo telefonu industrija agresīvi cīnās pret šīm ierīcēm, jo pretējā gadījumā tām nāktos atzīt, ka mobilo telefonu radītais starojums ir kaitīgs cilvēka veselībai. Bet tas atkal nozīmē nepārtrauktus prāvas ar “cietušajiem” mobilo telefonu lietotājiem.[13]
Domājot par patērētāju drošību, daudzu valstu mobilo telefonu ražotājkompānijas ir spiestas pirmoreiz atklātībā nodot mobilo telefonu izstarotās radiācijas lielumu, kas tagad būs obligāti jānorāda konkrētā modeļa preces marķējumā. Telefona marķējumā tiks norādīts īpašs absorbācijas līmenis (SAR), kas norāda cik liels radiācijas daudzums nonāk smadzenēs sešu minūšu sarunas laikā.[5]

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1129283
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register