Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:974476
 
Author:
Evaluation:
Published: 20.02.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Extract

“Politiski daudzveidīgi un spilgti izpaužas mūžīgā personības un sabiedrības dialektiskā pretruna. No vienas puses cilvēks var eksistēt un sevi turpināt vienīgi sabiedrībā tātad, kā personība. Savukārt sabiedrība var eksistēt, vienīgi pastāvot savstarpējā mijiedarbībā esošajiem cilvēkiem, kas arī veido šo sabiedrību. Viņu tiešā savstarpējā atkarība ir nepārprotama: vienīgi stipri, gudri, veselīgi, bagāti cilvēki var nodrošināt stipras, bagātas un efektīvas sabiedrības pastāvēšanu, un otrādi.”1
Pamatojoties uz šo citātu, gribētu balstīt sava referāta temata izvēli, kas daudzējādā ziņā varētu atklāt ne vien būtiskas valsts valdīšanas formas pamatidejas un principus, bet arī kaut ko dziļāku – cilvēka kā personības lomu šīs formas pastāvēšanā, attīstībā un konkurencē starp citām valdīšanas formām (republiku un diktatūru).
Neapšaubāmi jebkura valdīšanas forma ir saistīta ar sabiedrību, tās attīstību un domu. Tādejādi šis jautājums par monarhijas kā valdīšanas formas piemērotību mūsdienu pasaules attīstības tendencēm, varas dalīšanas pamatidejām paliek atklāts arī nākamajām paaudzēm, jo sabiedrība kā indivīdu un to vajadzību kopums nepārtraukti attīstās. Tātad attīstās arī dažādi viedokļi par valsts varu un tās izpausmēm, un jautājumā par monarhijas piemērotību 20.gs. beigu sabiedrībai var rasties arvien jaunas hipotēzes.
Referātā mēģinu pievērsties šiem viedokļiem – cik progresīva ir valsts pārvalde, ja tā balstīta uz monarhijas principiem, cik saliedētas, sabalansētas un noturīgas ir sabiedriskās attiecības 20.gs. nogales monarhijās pasaulē, vai neveidojas dažādas pretrunas un konflikti, kas saistīti ar šīs valdīšanas formas nepiemērotību attiecīgās valsts politiskajai, ekonomiskajai un kultūras situācijai.
Nelielais pētījums balstīts uz dažādiem faktaloģiskajiem un analītiskajiem materiāliem par valsts un tātad arī valdīšanas formām, to attīstību. Dots arī ieskats pastāvošajās monarhijās pasaulē, arī to attīstības problemātiskajos aspektos. Darbs nav visaptverošs pētījums par 20.gs. nogales monarhiju raksturu, taču sniedz nelielu ieskatu šī jautājuma būtiskajās sastāvdaļās.


Lai vispār varētu apskatīt jautājumus, kas saistīti ar monarhijām, jānoskaidro paša monarhijas jēdziena pamatideja, skaidrojums:
“Monarhija – vienvaldība; valdīšanas forma, kurā vara parasti tiek mantota.”…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register