Mūsdienu Latvija ir daudznacionāla valsts un par dzimteni tā ir kļuvusi ne tikai latviešiem, bet arī daudzu citu nāciju pārstāvjiem, kuri savu dzīvi ir saistījuši ar šo valsti pieņemot tās likumus, tradīcijas un arī pilsonību, tomēr realizē savas tiesības uz etnisko brīvību un uztur sakarus ar savu dzimteni. Mūsu valstī pastāv daudzas etnisko mazākumu biedrības un organizācijas, kuru mērķis ir saliedēt vienas nācijas pārstāvjus, dot iespēju tiem paust un attīstīt savu kultūru, ka arī veidot dialogu ar citu nāciju pārstāvjiem, izglītot sabiedrību un veidot vidi kur cilvēki var būt lepni par savu identitāti.
Etnisko mazākumu biedrības un organizācijas pilda arī sociālo funkciju. Piedaloties biedrības dzīvē cilvēki var justies piederīgi kādai sociālai grupai un apzināties savu identitāti. Identitātes apzināšanas process ir tieši saistīts ar grupas vienojošiem elementiem, tādiem kā māksla, kultūra, tradīcijas, vēsture, vērtības un atmiņas. Tomēr ir viens identitātes izpausmes veids, kas apvieno vairākus grupas vienojošos elementus, un tā ir mūzika un viss, kas ar to ir saistīts: dziesmas, mūzikas instrumenti, melodijas, muzikanti, dzejnieki un dziedātāji.
Mūzika pilda vairākas funkcijas, tā saliedē cilvēkus, pauž identitāti, veido komunikāciju, tai ir liela simboliska nozīmē un arī liela vērtība. Mūzika priekš etniskam grupām ir ļoti svarīga, it īpaši ārpus dzimtenes, kad tā kļūst par vienu no komunikācijas elementiem gan grupas ietvaros, gan arī ārpus tās.
Šī darba mērķis ir izprast kādu lomu spēlē mūzika identitātes izpausmes procesā Latvijas etnisko mazākumu organizāciju komunikācijā. Darba uzdevumi, tā veiksmīgai izveidei ir:
1.Analizēt zinātniskos materiālus, kuri ir saistīti ar izvelēto tēmu.
2.Nodibināt kontaktus ar Daugavpils Krievu kultūras centru un izvelēties pētījuma objektu kvalitatīvā pētījuma veikšanai. …