Latvijas Republikā pārejas process uz tirgus ekonomiku notiek jau vairākus gadus, taču Latvijas tautsaimniecībā vēl aizvien ir vērojama ekonomisko procesu atpalicība, kas rada tiešu negatīvu ietekmi uz iedzīvotāju vispārējo dzīves līmeni un sabiedrībā valdošo psiholoģisko klimatu. Latvijas Republikas tālākajā izaugsmē liela nozīme ir sabiedrības vidusslāņa mērķtiecīgai un paātrinātai izveidošanai. Lai sasniegtu šo mērķi, ir jāpārorientē LR tautsaimniecību uz vienotu, integrētu Eiropas Savienības tirgu un prezentēs Latvijas Republiku kā Eiropas tirgus pilntiesīgu un neatņemamo daļu pasaules tirdzniecībā.
Pasaules ekonomiskajā attīstībā mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) attīstīšana ir būtiskākais faktors sabiedrības vidusslāņa veidošanā, bez kura nav iespējama valsts stabilitāte un labklājība, kā arī sociālās spriedzes mazināšana.
MVU attīstībai Latvijā vislielākā barjera ir neadekvāta pieeja kapitālam. Nepietiekamo kapitāla pieejamību MVU sektoram apliecina Latvijā veikto pētījumu rezultāti. Piemēram, 2002. gadā SKDS veiktā pētījuma ietvaros salīdzināja datus, kurus ieguva Filozofijas un Socioloģijas institūts 1998. gadā, un secināja, ka vissvarīgākās problēmas uzsākot biznesu, ko nosauc paši uzņēmēji, ir starta kapitāla un apgrozāmo līdzekļu trūkums…