Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:303575
 
Author:
Evaluation:
Published: 08.12.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

Šī darba mērķis ir noskaidrot Nacionālās drošības padomes, kā arī parlamentārās izmeklēšanas komisijas funkcijas. Sekmīgas darba mērķa sasniegšanas nolūkos ir nepieciešams definēt varas funkcijas jēdzienu, kā arī noskaidrot šo varas funkciju dalījumu.
Ir iespējams konstatēt, ka funkcija ir mērķveidīga darbība, kas saistīta ar noteikta mērķa sasniegšanu, izpildot kādu noteiktu uzdevumu. Valsts funkcija ir saistīta ar varu, respektīvi, ar tiesībām pielietot funkcijas realizēšanai nepieciešamos līdzekļus. Līdz ar to var secināt, ka valsts funkcijas nosaka valsts uzdevumi. Grāmatas autors K. Dišlers norāda, ka vismaz tiesiskā valstī no juridiskā viedokļa funkcija ir ne tikai valsts funkcija, bet arī valsts varas funkcija.
Pastāv divpadsmit valsts varas funkcijas, kas vieglāka pārskata dēļ ir apvienotas trijās grupās. Pirmā no šīm grupām ir sekojošā: Valsti organizējošās funkcijas. Šo grupu raksturo satversmes jeb konstitutīvā funkcija, kas saistīta ar valsts pamatlikuma izveidošanu un pieņemšanu. Otra funkcija, kas pieder pie šīs augstāk minētās grupas, ir kreatīvā funkcija, kas izpaužas valsts amata personu ievelēšanā, iecelšanā, vai apstiprināšanā amatā. Savukārt pēdējā pie valsti organizējošo funkciju grupas piederošā funkcija ir leģistlativā jeb likumdošanas funkcija, kura izpaužas vispārējo normu radīšanā.
Otrā valsts varas funkciju grupa ir valsti uzturošās funkcijas, pie kurām pieder administratīvi - saimnieciskā funkcija, kas saistīta ar vajadzīgo materiālo līdzekļu sagādāšanu noteiktu valsts mērķu sasniegšanai. Viens no valsts uzdevumiem ir saistīts ar kārtības un drošības uzturēšanu valsts iekšienē, un tam atbilst administratīvi- policejiskā funkcija. Savukārt attiecībā uz uzdevumu, kas saistīts ar valsts aizsardzību pret varbūtējiem uzbrucējiem no ārienes, ir iespējams konstatēt valsts defensīvo funkciju. Uzdevumam, kas saistīts ar cīnīšanos ar kārtības un drošības traucētājiem un tiesiskās iekārtas pārkāpējiem, ir raksturīga jurisdisktīvā – sodošā funkcija. Savukārt pēdējā funkcija, kas pieder pie šīs grupas ir jurisdisktīvā – konstatējoša funkcija, ko paskaidro sekojošais uzdevums: juridisko strīdu bezpartejisku autoritatīvu nokārtošanu starp pilsoņiem, kā arī pilsoņu savstarpējo tiesību un pienākumu konstatēšanu, ja vismaz viena no strīdīgajām pusēm griežas pie tiesas.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1122760
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register