SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
1. Mūsdienu kapitālisms ir novedis pie naudas funkciju modifikācijas. Preču un naudas attiecību vispārējais raksturs arī izraisīja naudas pilnīgu attīstību kā universālu ekvivalentu.
2. Mūsdienu sabiedrībā visas preces, pakalpojumi, dabas resursi, kā arī cilvēku spēja strādāt iegūst naudas formu. Kvalitatīvi jauna naudas loma (pretstatā vienkāršai preču ražošanai) ir tā, ka tā pārvēršas par naudas kapitālu jeb pašu pieaugošu vērtību. Šo lomu var izsekot, izmantojot tās pašas funkcijas.
3. Pirmajā funkcijā nauda mēra ne tikai visu preču un pakalpojumu, bet arī kapitāla vērtību. Pērkot un pārdodot dažādas vērtības par naudu, nauda darbojas gan kā preču, gan kapitāla apgrozības līdzeklis.
4. No iepriekš minētā šajā darbā tiek konstatēts, ka naudas aprites likums izsaka attiecības starp apgrozībā esošo preču masu, to cenu līmeni un naudas aprites ātrumu. Valstī liela nozīme ir arī naudas piedāvājumam un tā pieaugumam. Tika konstatēts, ka naudas daudzuma pieaugums palielinās naudas reizinātāja dēļ. Secinājums ir tāds, ka apgrozībā esošās naudas piedāvājums palielinās, palielinoties banku kreditēšanas operācijām ar klientiem.
5. Runājot par naudas būtību un tās lomu cilvēku dzīvē var izsecināt, ka tai ir ļoti liela loma un tā atvieglo cilvēku dzīvi, bet tās vērtības ko par naudu nopirkt nevar (veselība, mīlestība u.c) joprojām priekš vairākuma paliek svarīgākas par naudu.
6. Darba autora priekšlikums būtu sekojošs. Ieviest skolās atsevišķu papildprogrammu, kur bērniem un pusaudžiem tiktu mācīts par naudu, tās funkcijām un būtību, lai jau no bērna gadiem, cilvēks zinātu kas ir nauda, kāda tai ir vērtība un ko ar to var iesākt.
…