SECINĀJUMI
1. Bez naudas, preču un pakalpojumu apmaiņas - darījumi mūsdienās būtu neiespējami.
2. Naudas kustība kasē noformējama ar veidlapām: kases izdevumu orderis un kases ieņēmumu orderis.
3. Par skaidrā naudā veikto darījumu nedeklarēšanu, ja darījumu summa mēnesī pārsniedz 1500 eiro, bet nepārsniedz 7200 eiro, uzliek noteiktu naudas sodu.
4. Elektroniskās naudas lietošana ir ērta, droša un daudz lētāka.
5. Nodokļu maksātāji vairumtirdzniecībā veic tikai bezskaidras naudas norēķinus (izņēmums, ja ir paziņots VID, ka tiks veikti darījumi ar norēķiniem skaidrā naudā un ir nodrošināts pircēju reģistrs, identificējot pircēju un darījuma summu);
6. Naudas ekvivalenti ir īstermiņa ieguldījumi, kurus īsā laikā var pārvērst naudā, un pastāv maza iespēja, ka to vērtība būtiski mainīsies.
7. Naudas līdzekļu budžets, kas sagatavots gadam, mēnesim vai citam periodam, rāda vienīgi plānoto naudas apriti. Pat vislabākie plāna aprēķini nebūs pilnīgi precīzi. Tādēļ neizbēgami radīsies faktisko datu novirzes no budžetā paredzētajiem datiem.
8. Nesamaksāšanas gadījumā vekselis nododams protestā un attiecīgā summa iekasējama piespiedu kārtā, noformējot piedziņu ar notāra izdotu izpildrakstu bez tiesas
9. Vekseli mēs varam izmantot arī kā apgrozamības līdzekli.
10. Visiem bankas ierakstiem jābūt apstiprinātiem ar pievienotiem dokumentiem vai norādēm uz kāda pamata ieskaitīta vai norakstīta nauda.
11. Skaidras naudas inventarizācija kasē jāveic pēc neregulāriem laika posmiem, iepriekš neinformējot kasieri.
…