Parasts cilvēks normālos apstakļos par naudas teorētisko saturu nedoma.Ikdienā lietojot naudu, mēs parasti nedomajām, kas ir nauda, bet gan – kur to ņemt.Ja mūsu naudas maks ir pilns, jūtamies labi, visas durvis atvērtas, varam apmierināt savas vēlmes.Tomēr, ja naudas maks ir tukšs, tad rodas problēmas…Kaislības ap naudu virmojušas vienmēr.
Dažadi saka, ka nauda ir visa ļaunuma sakne.Citi saka, ka nauda liek zemei griezties. Faktiski, no zināma viedokļa raugoties, nauda nedara neko.Nauda galvenokārt ir tikai papirs, kas netieši apmierina vajadzības tad, kad to tērē.Un tomēr, naudas piedāvājuma kontroli uzskata par katras valsts valdības svarīgu funkciju, un ja šī kontrole netiek nodrošināta, valdību apvaino inflācijas un depresijas radīšanā.Kas tad ir NAUDA un kāpēc naudai ir tik liela nozīme?
Terminu „nauda“ lieto dažādā nozimē, un nevis tikai , lai apzimētu papīra naudaszīmes un monētas. Kad kāds jums vaicā, cik naudas jūs nopelniet, viņš domā kādi ir jūsu ienākumi. Ja kāds saka „viņam ir daudz naudas“, tad domā ka viņš ir bagāts, un nevis to, ka viņš noglabājis lielas summas skaidrā naudā. Ja kāds apsūdz firmas par to, ka tās interesē tikai naudas pelnīšana, viņš domā, ka firmas interesē tikai peļņas iegūšana.
Ekonomisti izmanto terminu „nauda“ daudz šaurākā nozīmē. Ekonomistu definicijas sākas ar papīru un metālu, ar papīra naudas zīmēm un monētam, kuras cilvēki apmaina pret precēm un pakalpojumiem.Bet tas ir tikai neliela daļa no tā, ko ekonomisti sauc par naudu. Ekonomisti naudas būtību apraksta saskaņā ar funkcijām, kurām tā kalpo.…