Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:688685
 
Author:
Evaluation:
Published: 21.03.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 7 units
References: Not used
Extract

Lai varētu spriest par vidi, tās kvalitāti, tajā noritošajiem procesiem, nepieciešams to analizēt. No otras puses, tā kā piesārņojošo vielu koncentrācijas bieži ir pat ļoti zemas, tas izvirza papildu prasības eksistējošajām analītiskās ķīmijas metodēm un bieži rada nepieciešamību izstrādāt jaunas pieejas vides analīzei. Šo uzdevumu risināšana ir vides analītiskās ķīmijas uzdevums. Lielā mērā vides sastāva analīzes iespējas nosaka komplicētas analītiskās aparatūras izmantošana, tomēr tajā pašā laikā vides sastāva analīzē tieši analītiskā procedūra ir viens no etapiem virknē:
analizējamā objekta izvēle (tā reprezentatīvums, spēja atspoguļot vidē noritošos procesus).
Darba mērķis ir sulfātjonu un nitrātjonu noteikšana dabas ūdenī. Viena no svarīgākajām lietām, kura nepieciešama cilvēkam ikdienā, ir ūdens. Atsvaidzinošs ūdens malks brīdī, kad slāpst, ūdens, ko izmantojam higiēnas un saimniecības vajadzībām. Var teikt, ka kvalitatīvs ūdens pietiekošā daudzumā nodrošina cilvēkam komforta stāvokli un rada labsajūtu. Ūdens nodrošina arī svarīgāko dzīvības procesu norisi dabā.
Dabas ūdeņi vinmēr satur zināmu daudzumu gan izšķīdusu, gan spendētu organiskās un neorganiskās izcelsmes vielu. Šīs vielas ūdenī nokļūst gan no atmosfēras, gan no agsnes, gan ūdenī esošo dzīvo organismu darbības un atmiršanas rezultāta.
Dabas ūdeņi uzskatāmi par kompleksu sistēmu, kas sastāv no daudzām ūdenī izšķīdušām vielām. Vienlaikus šīs vielas piešķir ūdeņiem īpašības, kuras nosaka izšķīdušo un suspendēto vielu mijiedarbības raksturs.
Dabas ūdenī, kas satur lielu daudzumu izšķīdusu kalcija un magnija sāļu, sauc par cietu ūdenī. Sāļi, kas nosaka ūdens cietību, nav kaitīgi cilvēka organismam, taču bieži vien pārāk liels sāļu daudzums pasliktina ūdens organoleptiskās īpašības.
Dabas ūdeņu sastāvs: Tā kā ūdenī daudzu vielu šķīdība ir ļoti augsta, tad dažādu izšķīdušo vielu saturs dabas ūdeņos var mainīties plašās robežās- no dažiem miligramiem litrā līdz pat desmitiem gramu litrā. Atkarībā no izšķīdušo vielu un jonu koncentrācijas ūdenī, tie iedalās dominējošajos, makrokomponentos un mikroelementos.
Okeānu, jūru un saldūdens ūdenstilpju ūdeņu ķīmiskais sastāvs ļoti stipri atšķiras. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1158743
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register