“ Nodokļu sistēma Latvijā ”- temats pašlaik ir aktuāls, jo nodokļu sistēma Latvijas Republikā ir nepārtrauktā uzlabošanas stadijā. Dažu nodokļu, kā pievienotās vērtības nodokļa, iedzīvotāju ienākuma nodokļa, uzņēmuma ienākuma nodokļa, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas – likmes ir stingri noteiktas un mainās reti, taču pārējo nodokļu likmes, it sevišķi muitas un akcīzes nodokļa likmes mainās ļoti bieži un no to izmaiņām bieži ir atkarīgas veselas tautsaimniecības nozares augšupeja vai lejupslīde.
Nodokļu maksāšana ir viens no pienākumiem attiecībā pret valsti. Ja nav pareizas izpratnes par nodokļu sistēmu, tad nodokļus uztver kā nevēlamu prasību, ko jāpilda, lai nesekotu soda naudas par kavējumiem.
Nodokļus jāuzskata par objektīvo nepieciešamību, jo tie ir pamats sabiedrības attīstībai. Valsts, ņemot vērā esošos apstākļus, veido attiecīgu nodokļu sistēmu.
Nodokļu pastāvēšana ir saistīta ar valsts pastāvēšanu. Nodokļu sistēma pilda tai izvirzīto uzdevumu, ja tā spēj nodrošināt valsts budžetu un vietējos pašvaldību budžetus ar finansiālajiem resursiem un sekmē visu veidu uzņēmējdarbības attīstību.
Kursa darba mērķis: izpētīt Latvijas Republikas nodokļu sistēmu un uz analīzes pamata izstrādāt secinājumus.
Kursa darba mērķa sasniegšanai izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1) izpētīt, kas ir nodokļi;
2) kādu nodokļu politiku piekopj Latvijā
2) kāda nodokļu sistēma ir Latvijā un kāda ir tās struktūra;
Kursa darbs tika rakstīts pamatojoties uz Latvijas Republikas likumiem un Ministru kabineta noteikumiem, vispārējās un ekonomiskās literatūras, valsts statistikas datiem, periodiskiem izdevumiem, Valsts ieņēmumu dienesta un LR Finanšu ministrijas datiem.…